Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elképzelhető hogy bizonyos...

Elképzelhető hogy bizonyos pároknál működik a nyitott kapcsolat?

Figyelt kérdés
a baráti társaságunkban több pár is van és nemrég beszélgettek az egyik nővel négyszemközt, aki elmesélte, hogy ők a párjával nyitott kapcsolatban élnek. együtt élnek és imádják egymást, szóval kívülről is igazán harmonikusnak mutatkozik a kapcsolatuk. ős is és a párja is elég izgő-mozgó emberek. elmesélte, hogy 1-2év együttlét után úgy érezték lapos a dolog, hiányoztak nekik a "hódítások" és a nyitott kapcsolat mellett döntöttek. ennek már 3 éve. még szabályaik is vannak: pl hogy otthon tilos róla beszélni, mindig a párjuk az első és ha bármelyikük túlmenne a "csak szex" kategórián akkor szól a másiknak, tilos ismerőssel meg ilyenek. én totál ledöbbentem. azt mondta hogy soha, de soha nem volt ebből gond, a kapcsolatuk sokkal jobb azóta. hát én elég szkeptikus vagyok. nem ítélem el, csak valahogy nem értem ti mit gondoltok róla? van akiknél ez tényleg működhet?
2009. nov. 8. 14:08
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
90%
Mindenki ugy el, ahogy neki jo. Ami veszelyes ebben a dologban, az a nemibetegseg. Ez nem jatek. De sokszor mar tul keso.
2009. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
88%

Erre mit mondjak...Én sem itélem el, de soha nem lennék egy ilyen kapcsolatban. Ha egyszer szeretjük egymást, akkor ha lapos a dolog, megprobáljuk felfrissiteni, de nem másnál is "bujni"-nem is tudom hogy fejezzem ki, ha csak sexről van szo. Egyszoval nálunk ez nem működne. Ezek meg 3 éve igy vannak?? :O

17/L

2009. nov. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
96%
szerintem a nyitott kapcsolat ideig óráig működik, és ahol ez van ott nincs igazi szerelem de talán még szeretet sem. érdekből vannak együtt. mert mindkettőnek kényelmes ez. de csak addig működik míg az egyik beleszeret valakibe és normális életet akar..
2009. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
64%

Működhet.

Ezek a párok a szexet nem úgy veszik mint a többiek, azaz nem sajátítják ki a másikat. Egy kikötésük van, ÉRZELMILEG ne legyen megcsalás. Egy ilyen kapcsolat sokszor jobban is működik érzelmileg, mint a kisajátítós fajta. Persze mindennek megvan az ára... De működhet.

2009. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
80%

Sok nőt és férfit ismernek majd meg, mert mindegyik itt ott kefélget, aztán egyszer csak talál jobbat és szerelmes lesz belé, valamelyik fél.

Egy normáis szingli életben sem szexel az ember mindenkivel akit megkíván. Én legalábbis nem, mikor szingli voltam. Akkor egy kapcsoltban miért kéne?

Amúgy nem ítélem el, de mondjuk én otthon várom őt, mert mondjuk meglepi vacsit csinálok, ő meg nem jön, és én tudom mert éppen mással van...én ezt képtelen lennék csinálni.

Aki meg hóditani akar, meg állandóan izgalmakat, az szerintem nem való egy tartós kapcsolatra. Nekik ez pont bevált, mert mindketten egyforma szexcentrikus beállítottságúak. Szerintem nem normális, hogy én mondjuk gyerekekt nevelem apuka meg jobbra balra megy, aztán este meg énis, addig meg apa vigyáz a gyerekre..... szóval ez a dolog két egyforma önző embernek való, ahol nincs gyerek, nincs felelősség, csak úgy vannak, szeretik egymást, míg bele nem botlanak egy jobb numerába.

2009. nov. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
87%
18 voltam, a barátom 20 mikor megismerkedtünk. Most 40 vagyok és azóta Ő lett a férjem. 26 voltam amikor összeházasodtunk, előtte csak együtt éltünk. Mi az, hogy ellaposodott?? Uramatyám? Az a baj, hogy nem értékelik egymást az emberek. A nyitott kapcsolattal az a baj azonkívül, hogy egy hazug kapcsolat, hogy az egyik fél belemegy mert fél nemet mondani a másiknak. Én így gondolom és elég határozottan! Barátaink között volt aki próbálkozott ezzel.
2009. nov. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
64%

ma 14:34


"...szeretik egymást, míg bele nem botlanak egy jobb numerába."


bocsi, de saját magadnak mondasz ellen. ezek szerint nálad egy párkapcsolat csupán a szexről szól?

2009. nov. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
83%
Az igazi, áldozatos és őszinte szerelem nem birja el, hogy megosztozz rajta egy másik személlyel. Ennyi önzésnek kell benne lennie. Ezek a párok bepiszkitják a szerelmet, ami minden esetben két ember legszemélyesebb érzése kellene, hogy legyen. Együtt élnek valami más ok miatt. Ilyen embereknek teljesen felesleges a házasság.
2009. nov. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
86%

Nálam ne, de azoknál a pároknál igen akik ennyire szexcentrikusak. Mert ha igazán szereti egymást két ember, nem "dobja oda" más férfiaknak, hogy ne, itt van, vihetitek.

Normálisan egy minimális önzésnek kell lennie, hogy nem adom másnak ( a testemet), hanem csak annak akit szeretek.

Én így értettem.

Ezek a párok, meg az izgalomtól szerelmesek, hogy jajj de jó ő itt van nekem fixen, közben meg mindenhova berakhatom, vagy a nő mindenkivel elmehet, mert az ilyen ritka akiik így élnek. Majd belebotlik egy olyanba aki jobb az ágyban és ő is nyitott. Na akkor borul a dolog.

2009. nov. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
67%
Így nem teszi tönkre az egész kapcsolatot az, hogy szexuálisan nem illenek össze.
2009. nov. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!