Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pontosan mi a dolga 1 mérnök-i...

Pontosan mi a dolga 1 mérnök-informatikusnak?

Figyelt kérdés
lehet nem ide való a kérdés de jobb helyet nemtaláltam neki.. szóval mi is a dolga pontosan mik kellenek hozzá( érettségi stb) a fizika rész mennyire kell ide? Melyik iskolákba van ilyen oktatás? Mennyi havi ekresetre számíthatok? esetleg aki ebben a szakmában utazik tapasztalat, vélemyén, mennyire tud vele elhelyezkedni?

2013. aug. 26. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:

"Mennyi havi ekresetre számíthatok?"


Az informatika összes területén ez egy elég rossz hozzáállás.

Ha valamit nem azért csinálsz, mert érdekel és szeret, akkor szenvedni fogsz és nem is fogsz tudni igazán jól dolgozni.


Egyébként pedig tanítanak sok helyen, az egyik legjobb ilyen téren (ki hinné) a BME, ott van mérnök infó képzés.


Részletesebben remélem idetéved egy BME-s és mond pár szót, mert én ELTE-s programtervező vagyok és viszonylag kevesebb ismeretem van róluk.

2013. aug. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Főiskolai/egyetemi képzés, én is ilyenre járok MSc-n. Kevés olyan helyet tudok, ahol ilyen pozícióba keresnek konkrétan, hogy "mérnök-informatikus", mert ez egy általános megnevezés.


Lehetsz pl. programozó, rendszermérnök, hálózati tervező, informatikai biztonságtechnikus, auditor, és sok egyéb ezzel a képzéssel, attól függően milyen szakirányt választasz és főként hova vesznek fel.


Mi kell hozzá: elegendő pontszám, hogy felvegyenek a képzésre, erős matekos alapok, informatikai érdeklődés.


Fizikai rész: mit értesz ez alatt? Szerelni nem kell gépeket (sajnos), tesióra van.


Melyik iskolákban van? Nézd meg a felvi.hu-t. Pesten pl. a BME v. az OE-n.


Havi kereset: amennyit kialkudsz magadnak, de azért nem keresünk általában rosszul. A magyar átlagbérhez adjál hozzá egy kicsit KEZDŐ fizetésnek (aztán majd alakul).


Nem különösebben nehéz vele elhelyezkedni, de mindenképp kell szakmai tapasztalat már az egyetemi évek alatt is (legalább gyakornoki hely). Az angolt mindenhol kérik középfokon, a német pedig nagy előny.

2013. aug. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első nem azért kérdeztem a keresetet mert olyan szakmát keresek ahol annyit kereshetek ... hanem mert szeretem az informatikát és a matek is az erősségem, tehát csak érdekel h mire számíthatok ilyen pozicióban. És a fizika részre azért tértem ki mert az nem az erősségem... És Győrben van ilyen képzés? és ha igen milyen szinvonalú?
2013. aug. 26. 23:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocs, a fizika részt fizikainak olvastam.


Van elektronika és fizika is. Van ahol elég nehezek, de legalább csak egyszer kell túl lenni rajtuk.


Győrben a Széchenyi István Egyetem műszaki karán van ilyen képzés, a színvonaláról viszont nem tudok mit mondani.

2013. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A legjobb ilyen képzés egyértelműen a BME-n van, ha rendesen elvégzed, biztos, hogy jól kereső munkád lesz, bruttó 250-350 induló fizetéssel. Győrt hanyagolnám, ha felvennének Pestre is. Az AUDI kivételével nincs ott semmi, ami komoly informatikai felvevő lenne, de mire te végzel, addigra már teljesen ki lesz építve az új gyár és az új szerverfarm.
2013. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, azt gondoltam, hogy a BME szinvonalasabb képzést nyújt.
2013. aug. 27. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a GDF-en végeztem. Sokan szidják, hogy ilyen olyan szar, de ennek ellenére hálózati mérnök vagyok 300e bruttó kezdő fizetéssel. Tehát annyira azért mégsem szar. Egyre jobban kezd feljönni mostanában. Természetesen egy BME és egy GDF össze sem hasonlítható egymással. Ha megteheted és bírni is fogod akkor BME! Én nem tudtam volna elvégezni.
2013. aug. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

kiindulhatsz ebből is, én az elsőt végzem/végeztem :D


[link]

2013. dec. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!