Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bírná e a windows xp az új...

HammerFist kérdése:

Bírná e a windows xp az új gépemet hibátlanul működtetni?

Figyelt kérdés

Akarok venni hamarosan egy gépet,amiben 4gb ddr3 memória lesz,egy gigás videókártya és amd x3 3x3200mhz-es proci,500 giga vinyó. Oprendszer nélküli gép 64 bites.

XP-t szeretnék rá rakni. Kérdésem az hogy tudná e kezelni a service pack 3-mas xp 64 bit a gépet.

Mert azt hallottam hogy az xp max 4 giga memóriát tud kezelni a videókarival együtt. És jelen esetben az 5 gigával mit kezdene?



2013. szept. 4. 19:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Ha játszani akarsz, akkor jobban jársz Win7 valamelyik 64bites rendszerével (pl. ultimate).
2013. szept. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
De egyébként fogja kezelni, nem kell aggódni.
2013. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 P.O.C. ***** válasza:

Működni fog rajta a 32-bites XP és driverek is lesznek hozzá, emiatt nem kell aggódnod. A memóriakezelés úgy néz ki, hogy mivel van egy 1 GB -os videokártyád, így a rendszer memóriából picivel kevesebb mint 3 GB -ot fog látni a 4-ből.


Egyébként szegény XP most fogja ünnepelni 12. szülinapját, nem kéne annyira foggal körömmel ragaszkodni hozzá. Jövő kora tavaszán a támogatása is megszűnik, nem lesznek hozzá új frissítések. Ha játszani is akarsz a gépen, akkor se jó már az XP, mert nincs DirectX 10 és 11 támogatása. Jó néhány szoftver már nem is működik rajta, pl. Battlefield 3. És az XP nincs is valami jól optimalizálva multi core procikra.

A te esetedben egy 64-bites Windows 7 lenne a legjobb választás. Csak azért, mert valaki telebeszélte a fejed vagy te bebeszélted magadnak, hogy az XP az Isten az, attól még az nem lesz igaz. Elavult és ezen már nincs mit szépíteni. Sokan azzal érvelnek, hogy nem fut rajta pár ezer éves gagyi szoftverük, de azoknak kismillió más alternatívája lenne, csak túl makacsak ahhoz, hogy megkeressék.

2013. szept. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Én magamtól ragaszkodok hozzá mert szeretek régi dolgokkal játszani. :]

Egy jókis idegeskedés a flatout 2-ben néha nemárt. :]

Nade majd meglátom milyen driver cd-ket kapok hozzá azt lehet xp-t is meg win 7-et is teszek majd rá. :]

2013. szept. 5. 10:50
 5/27 P.O.C. ***** válasza:

Nem kötelező kompromisszumot kötni, kettő vagy több operációs rendszer is lehet telepítve a gépedre! Én legutóbb a Vista korszakba csináltam ilyet. 3 partíciót csináltam a 400 GB -os vinyómnak 50 GB -ot az XP -nek, 100 GB -ot a Vista -nak a többit adatoknak, előbb felraktam az XP -t utána Vista -t, a Vista felismerte az XP -t automatikusan létrehozta az indítómenüt. Így indításkor választhattam, melyiket akarom indítani. Így nem kellett lemondanom a régi szoftvereimről, sem a legújabb technológiákról (pl. DirectX 10). Ez természetesen XP és 7 kombóval is működik. Annyit kell csak, hogy az XP registry -ből ki kell kapcsolni, hogy ne legyen látható a Windows 7 partíciója, mert másképp bekavar a Windows 7 -nek egészen pontosan a rendszer visszaállító szolgáltatásának.

Így tudod ezt elhárítani: [link] (#13 hozzászólás)

De ha sosem használtad a Windows rendszer visszaállítás szolgáltatását, akkor még ezt sem kell.

2013. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Hmmm. Akkor én is 3 felé osztom majd. Amúgy 2 felé szoktam de most 2 op rendszer lesz.

És vajon melyiket rakjam fel először? :)

2013. szept. 5. 12:36
 7/27 P.O.C. ***** válasza:
A Windows XP -t elsőnek, majd a Windows 7 -et, mivel fordítva nem fogják egymást felismerni, így az indítómenü sem fog létrejönni.
2013. szept. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm P.O.C. a segítségedet. Ment a (y) a válaszaidra. :)

A pcoutlet.hu -ról rendelem a gépet 79.000ft-ért. Esetleg tudnál ajánlani ennél olcsóbb helyet? Az ipon.hu-n a pcx.hu-n és az ebolt.hu-n egy ilyen gép 100 rugó körül mozog. :[

2013. szept. 5. 16:52
 9/27 P.O.C. ***** válasza:

A pcoutlet.hu -nél szinte biztos lehetsz benne hogy átk*rnak! Sosem szabad előre szerelt gépet venni, főleg ettől a cégtől nem.

De jó lenne tudni, pontosan mi van a gépbe, mert minden alkatrész számít. Szinte biztos, hogy olcsóbban ki lehet hozni. Vagy ugyan ebben az árban egy jobbat.

2013. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Hm. Nekem ez is elég olcsónak tűnik. És nem tűnik kamu oldalnak. Nagy híre van. Egyébként nincs teljes leírása a gépnek. Se alaplapnév se tápegység márka vagy teljesítmény. O.o

Ezeken 100% hogy spórolnak és vmi gagyit adnak. :/ de 80 rugót biztosan megér ha a leírtak benne vannak.

2013. szept. 5. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!