Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ilyenkor hol vannak a számítóg...

Ilyenkor hol vannak a számítógép zsenik? Nagyon fontos a segítség honnan tudhatom hogy milyen ram való a gépembe, többi lent?

Figyelt kérdés

Van egy Hewlett-Packard HP Compaq dc5850 Microtower pc-m

Ez lenne az alaplapom típusa.

4 ram foglalat van benne, az egyikbe van egy ddr2 2gbos 800mhz-es ram amivel ugye működik.De rendeltem hozzá egy újabb 2 gigás ddr2 800mhz-es ramot, ami meg már nem működik benne,tehát be sem kapcsol ha belerakom.Úgy is próbáltam hogy kivettem az azt ami már benne volt, és beleraktam azt amit megvettem magába, de úgysem működött.Az eladó azt írta hogy az én gépem a gyengébb 800mhz-es ramokat kezeli mert gyárilag a 667mhz-es ramokat kezeli.

tuti hogy jó a ram amit vettem tőle tehát ez nem kérdés.De akkor van ilyen?Segítsetek már.Már vagy 4-edjére rakom fel ezt a kérdést más formában, de egy épp eszű válasz nem jött még rá,csak mellébeszélés.Ilyenkor hol vannak a számítógép zsenik? segítség kellene.


2013. okt. 9. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hibásak a vásárolt ramok, ehhez nem kell zseninek lenni...
2013. okt. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Na igen,szerintem a zseni nem ez a kategória. Viszont tuti,hogy visszaküldeném a ramot,esetleg felmennék a boltba és ott rakatnék be ramot. Én is arra tippelek,hogy hibásak, esetleg a ramok időzítése vagy más tulajdonsága miatt nem passzol az alaplaphoz,de erre kicsi az esély.
2013. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Installing Additional Memory

The computer comes with double data rate 2 synchronous dynamic random access memory (DDR2-

SDRAM) dual inline me

mory modules (DIMMs).

DIMMs

The memory sockets on the system

board can be populated with up to

four industry-standard DIMMs.

These memory sockets are populated with at leas

t one preinstalled DIMM. To achieve the maximum

memory support, you can populate

the system board with up to 8 GB

of memory configured in a high-

performing dual channel mode.

DDR2-SDRAM DIMMs

For proper system operation, the DDR2-SDRAM DIMMs must be:

● industry-standard 240-pin

● unbuffered PC2-5300 667 MHz-complia

nt or PC2-6400 800 MHz-compliant

● 1.8 volt DDR2-SDRAM DIMMs

The DDR2-SDRAM DIMMs must also:

● support CAS latency 5 DDR2 667 Mhz (5-5-5 timing), CAS latency 5 DDR2 800 Mhz (5-5-5 timing),

and CAS latency 6 DDR2 800 Mhz (6-6-6 timing)

● contain the mandatory JEDEC SPD information

In addition, the computer supports:

● 512Mbit and 1Gbit non-ECC memory technologies

● single-sided and double-sided DIMMs

● DIMMs constructed with x8 and x16 DDR devices; DIMMs constructed with x4 SDRAM are not supported


Ha ennek megfelel akkor okkor hibás a RAM, ha nem akkor a PC -d nem támogatja.

Ha nem tudod eldönteni, vidd szervizbe, ott meg mondják mi is a gond.

2013. okt. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tökéletesen működött a ram a srác gépébe akitől vettem azt mondta, megbízható tényleg.Kevés a megbízható de ő tényleg megbízható,ezt érezni lehet.Tehát arra válaszoljon már valaki ha egyezik a két ram "Mhz"-e akkor miért nem jó?

Tényleg 667 MHZ-tet kezel a gépem gyárilag?Valaki meg tudja mondani.Ismétlem, jó a ram.

2013. okt. 9. 13:08
 5/13 anonim ***** válasza:

Tehát arra válaszoljon már valaki ha egyezik a két ram "Mhz"-e akkor miért nem jó?

Már kaptál választ,csak nem érted.A ram időzítése nem a ram gyorsasága,hanem a latency. Tibor leírta,hogy minek kell megfelelni.

2013. okt. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

manuálból bemásoltam a RAM -ra vonatkozó minden információt, de értelmezés úgy látszik nem megy...


Memória amit támogat:

- "standard 240-pin" -es azaz DDR2

- PC2-5300 667 MHz vagy PC2-6400 800 MHz

- 1.8 volt DDR2-SDRAM Vagy is maxim 1.8V feszültséget tud adni.

- non-ECC memory kerüld az ECC memóriákat!

2013. okt. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Kiderült hogy rossz a ram... ennyit a tanácsadásról.Azért köszi, biztos szidjátok a fejem :D jóéjt
2013. okt. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Elfejeltettem átjelentkezni az enyémbe, a testvéreméből írtam véletlenül.

Beszélhetsz csesznyén,jelenteni fogom és kidobnak a francba :D már jelentettem is.

2013. okt. 10. 15:59
 9/13 anonim ***** válasza:
"csesznyén" !? o.O
2013. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Basszus ehhez a szótár kellet. xĐ

[link]

2013. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!