Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha van egy asus laptopom, ami...

Ha van egy asus laptopom, ami másfél éves, és már minden volt rajta cserélve, de egy szar, akkor tényleg visszakérhetem a pénzt?

Figyelt kérdés

másfél éve vettem magamnak egy asus laptopot. a problémám az, hogy volt már rajta winchester, hűtés, akksi, és billentyűzet csere, továbbá jeleztem, hogy nem lehet elsőre bekapcsolni, ez a baj még mindig fenn áll, és mind ezek mellett, megint beszart az akksija.

úgy hallottam, hogy visszavihetem, hogy én nem egy ilyen rossz minőségű gépet szerettem volna, és mivel nem vagyok megelégedve, ami azt hiszem nem alaptalan, vissza kérhetem a pénzt. tud erről valaki valamit? mihez van jogom ebben az esetben?



2013. okt. 10. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű kérdés, mert mindaddig, amíg a hiba javítható, addig az üzletnek joga van a garanciális javítást választani. Van egy hibája, amivel nem tudnak mit kezdeni, nem lehet bekapcsolni elsőre bekapcsolni, ez már okot adhat a cserére is, az üzlettől elállni nem fognak, mert inkább adnak helyette másikat. Azzal kell kezdeni, hogy felvázolod nekik, mit szeretnél, aztán ők is mondanak valamit és megoldani békés úton. Ha nem megy, fogyasztóvédelem.
2013. okt. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvileg nem vagy köteles a végtelenségig tűrni a hibák javítását. A jótállási feltételek közt vszeg ennek maximális száma meg van határozva (régen bélyegezgették is), és néhány után csere, v lóvé vissza.

Irányadónak:

[link]


Mondjuk, én meg vok lepődve, és hinni is alig hiszem, hogy egy asusban ennyi minden probléma lépett fel a garanciális időn belül.

2013. okt. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jó, de és ha lejár a gari? még fél év van.. akkor még fél évig mászkáljak a cserékre, aztán dobjam ki? :D elég rosszul hangzik. + lehet, hogy javítható, de akksi cseréje már volt, és most mégis újra elromlott ami benne van.. és akkor még 2x kicserélik a fél év alatt? vagy hogy?
2013. okt. 10. 17:12
 4/6 A kérdező kommentje:
nekem mondod..? fél évig gyűjtögettem, hogy vehessek magamnak egy hiper szuper gépet, erre így pofára estem.. és ráadásul az akksi csere előtt 4 órát bírt, amióta kicserélték, csak 1et.. nem tudom, hogy más hiba is van e, de sztem kicserélték egy kisebb teljesítményű akksira.. hát, mind1. belenyúltam ebbe most eléggé.
2013. okt. 10. 17:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Sztem próbáld már meg felvenni az asus márkaképviselettel a kapcsolatot, és ha igazolod nekik, hogy mi a helyzet, akkor talán mondanak rá vmit:

[link]


Akár presztízsből is léphetnek...

2013. okt. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is van egy másfél éves Asus laptopom, vétel után 1-2 nappal már vittem is vissza mert a képernyővel volt baj, ültek rajta 2 hétig a szervizben visszakaptam ugyanúgy csak windows nélkül és akkor mondták nekem hogy 3x küldik szervizbe és ha utána is van vele gond akkor már kérheted a cserét jogosan! Tehát ne hagyd annyiban. Viszont hogy a pénzt visszakérheted-e azt nem tudom :S
2013. nov. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!