Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Operációs rendszer másolása...

Operációs rendszer másolása lehetséges?

Figyelt kérdés

Egy gépben van két winchester, az egyikre fel van telepítve mondjuk valamelyik Windows, azt át lehet ctrl+c ctrl+v -vel másolni a másik winchesterre?


Min múlik, hogy ha lehetséges és miért nem lehet, ha nem lehetséges?



2013. okt. 23. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy nem lehet, csak partíciómásolással...

Akkor van értelme, ha az a másik gép ugyan olyan, mint ez...

2013. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Az nem lesz olyan egyszerű, hogy egy ctrl+c ctrl+v párossal megoldod. Vannak erre speciális programok, amik tudnak merevlemezt klónozni. Pl Norton Ghost, Acronis True Image vagy az ingyenes CloneZilla.

Másrészről ha hardveresen különbözik a két gép, a másik gépen fel se fog állni a rendszer, mivel a Windows telepítő nem ahhoz a hardverkörnyezethez konfigurálta be magát.


Nem is olyan rég a CloneZilla -át használtam 6 db hardveresen azonos laptop telepítésre. Egyet felszofvereztem perízen és hogy időt spóroljak meg magamnak, lemezképet csináltam róla egy külső vinyóra, majd átmásoltam róla a többre. Tökéletesen működtek.

2013. okt. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fájlokat át lehet kopizni egy működő winchesterről egy másik gépben lévő wincesterre. De ezt a másik winyót már nem fogod tudni egy másik ugyanilyen gépbe áttéve bootolásra (rendszerindításra) használni, mert pl a boot szektort nem lehet egyszerű kopizással átmásolni.

A hogyanokat már mások előttem leírták...

2013. okt. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Még a fájlokat sem lehet "kopizni", mert vannak úgynevezett "nem áthelyezhető fájlok", ami annyit jelent, hogy telepítéskor adott szektorba kerül a vinyón és ott a helye, mert ott keresi az oprendszer. Másoláskor biztos hogy nem ugyan abba a szektorba kerül az új vinyón, tehát már is bukott a mutatvány.


Ezért kell a partíciómásoló...

2013. okt. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!