Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Leakarom törölni az Ubuntut,...

Leakarom törölni az Ubuntut, ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Letelepítettem egy windows 7-et ubuntu mellé de nem tudom megnyitni az ubuntut,hogyan lehetne letörölni az ubuntu 12.04 LTS-t? én nem telepítettem hanem így kaptam a laptopot

#Windows 7 #ubuntu törlés
2013. okt. 31. 09:37
 1/8 Csxeba ***** válasza:

Attól függ:

ha a windows-t egy partícióra raktad az Ubuntuval, akkor csak úgy tudod letörölni, ha letörlöd a Windowst is. Ha külön vannak, akkor egyszerűen leformázod az Ubuntus partíciót. De ha egybe vannak, akkor nehogy formázd Windows alól! Akkor kell telepítsd újra a windwost CD-ről és a telepítővel formázd le a kérdéses partíciót!

2013. okt. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és bocsánat h ilyen hülye vagyok de azt hogyan kell?
2013. okt. 31. 09:48
 3/8 A kérdező kommentje:
mert én csk telepítettem a windows 7-et újraindítottam a laptopot és nem volt választási lehetőség a 2 oprendszer közűl egyből az ubuntut adta be
2013. okt. 31. 09:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Amikor elindítod a gépet nincs választási lehetőség, hogy Windows 7 /Ubuntu 12.04 ?
2013. okt. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Csxeba ***** válasza:
100%

@utolsó: nem lehet neki, mivel ha Windows-t telepítesz egy Linuxra, akkor felülírja a GRUB-ot a saját bootloaderével. Beteszed a Win7 telepítő CD-t és amikor kijön az a rész, hogy melyik lemezre akarod telepíteni, akkor ott rányosz a "haladó beállítások"-ra (vagy "advanced settings").

Ráklikkelsz a kívánt partícióra, utána rányomsz a törlés gombra. Kapsz egy olyat, hogy formázatlan vagy particionálatlan terület vagy ugyanez angolul. Arra rányomsz, majd "Új" gomb. Létrehozol egy NTFS típusú partíciót belőle, a méretén nem állítasz semmit. Utána rányomsz a frissen létrehozott partícióra, majd "tovább" vagy mittomén.


Windows 7:

http://www.youtube.com/watch?v=7LIftoFHaU4


Windows XP:

http://www.youtube.com/watch?v=AjvX8dwlUGM


Windows 8:

http://www.youtube.com/watch?v=RXSS7JWCmao

2013. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

@Csxeba: Köszönöm az informáicót, ezt nem tudtam.

Mondjuk az szerintem nem túl előnyős, hogy a Windows loader nem ismeri fel a Ubuntut, ebből a szempontból a GRUB jobb (az minden további nélkül beteszi a Wint, legalábbis nekem).

2013. okt. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Csxeba ***** válasza:
Szerintem meg lehet valahogy heggeszteni hogy felismerje, de van olyan pofátlan, hogy alapból nem foglalkozik más oprendszerekkel.
2013. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen program, amivel windows loadert lehet babrálni (EasyBCD a neve), betenni új bejegyzéseket stb., viszont ÓVATOSAN kell bánni vele, le lehet törölni magát a Windows bejegyzést is! (tapasztalat :S )


Ha azt telepíted, és beteszel egy Linux bejegyzést, akkor (talán) el tudod érni az Ubuntut is, és nem kell letörölnöd! :)

2013. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!