Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mire jó a tablet? Fiamnak...

Mire jó a tablet? Fiamnak szeretnék karácsonyra vásárolni, üzletbe még nem jutottam el, de nem tudom mi is ez valójában. Internetezni, fényképezni, játszani lehet vele?

Figyelt kérdés
Azt éppen tudom hogy néz ki, láttam már sok embernél, de egy 11 éves fiú mit kezd vele? - tudom rá kell bízni, a mai gyerekeknek ez már a vérükben van, de mégis pontosan mit veszek ezzel neki?
2013. nov. 13. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Veszel neki egy olyan érintőképernyős készüléket, amit ő a saját szintjén effektíve alig tud bármire is használni.

Tud vele fényképezni, de nem arra való.

Tud vele játszani, kis gagyi nokedli játékokkal, a komolyabbakat futtató tabletek ára irdatlan magas.

Filmet tud rajta nézni, internetezni, böngészni tökéletes.

E-bookot tud rajta olvasni, illetve vannak külön erre való alkalmazások, amik hasznosak, de én nem vennék tabletet neki, csak elsőre tűnik olyan jó dolognak, aztán használat közben derül ki, hogy ez azoknak jó, akik sokat utaznak, és kell valami, ami elszórakoztatja őket, vagy tárgyalásra könnyebb ezen prezentálni dolgokat, mint egy laptopon.

2013. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Csxeba ***** válasza:
100%

Igen, az elsőnek igaza van. Filmet nézni sem igazán kényelmes, mert azért folyamatosan tartani nehéz. Ebook olvasására ilyet venni sztem nem éri meg ennyi pénzért. Az Androidos játékok miatt sem :D


Én sem vennék. Ha nagyon informatikai dolgok akarsz, inkább fejleszd a PC-teket vagy vegyél egy laptopot... De a laptoppal is várnék még minimum 5 évet a srácnak :D

2013. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
E-bookra még azért sem annyira jó, mert a kijelzője nem arra van fejlesztve, nem éppen kényelmes olvasni rajta, rövid idő után már összefolynak a betűk Egy sima asztali pc, nem kell túl modern, egy nagyon alap konfiguráció, többre megy vele.
2013. nov. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Van hozzá sima tartó és nem kell tartani, de igen lehet vele internetezni,játszani,videózni,fényképezni szinte bármit és olyan közepes árkategóriáért már egész jókat lehet kapni.. bár egy 11 éves gyereknek nem tudom.. tehát ma más már a technika lehet jobban értenek hozzá a 11 évesek mint mi akkor sőt biztos is.


Ha a számítógépet tudja használni akkor a tablettal is megbirkózik.

2013. nov. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A tablet egy kijelzővel egybeépített kis számítógép. Nagyjából ugyanarra használható, csak a kis mérete miatt könnyen hordozható. Annyi felhasználási lehetősége van, egészen biztos, hogy tud majd vele mit kezdeni.
2013. nov. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rengeteg felhasználási lehetősége van, egy felnőtt ember számára, aki nem feltétlenül játszani szeretne rajta. Egy 11 éves gyereknek úgysem az az első, hogy pdf-eket meg tudjon rajta nyitni vagy prezentációt tartson.

Internetezni akar és játszani, erre pedig a tablet korlátozottan alkalmas csak.

2013. nov. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem megfelelő egy 11 évesnek.


Az én hatéves kisfiam is játszik rajta.


Egy 11 éves pedig már simán nyomja az internetet.

Nyilván dokumentumokat nem fog kezelni, de miért is kellene.

Majd ha szüksége lesz rá, azt is megtanulja.

2013. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Én nem vennék egy 11 évesnek ilyet. Inkább egy biciklit... vagy egy focilabdát...ilyesmit.
2013. nov. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én helyedben vennék rendelnék neki külföldről, 10-12 ezer forintért átszámolva szállítással már lehet venni egy 7 collos kijelzős tabletet amin lehet nézni filmet, internetezni, olvasni, arra kiváló , amire egy 11 éves fiúnak szüksége lehet. Én anno 50$ vettem és még mindig megy bár már nem használom, az aksija kiég pár év után bár ez mindennél így van, csak töltőről megy amire vigyázni kell mert könnyen törik a kábel.
2013. dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ajánlok "nóném" márkásat venni.


Kettőt vittem vissza egy hét alatt.

Végül egy ötvenezres asust vettem. Sokkal szebb a képe, jobb a procija stb...


A két olcsóbb 17 és 25 ezer forintba kerültek. Az egyik állandóan akadt, lassú volt, mint a lajhár, a másik pedig konkrétan megzakkant. Azt hittem fel fog robbanni.


Inkább egy minőségit válassz. Jobban fogsz járni vele.

2013. dec. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!