Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Saját op. Rendszer? Mit és...

Saját op. Rendszer? Mit és hogyan?

Figyelt kérdés

Mielött mindenki a torkomnak ugrana, hogy mit akarok ezzel és miért nem keresek magamnak egy olyan os-t ami megfelel?! - ha nem is jön össze, hát tanulok egy keveset és "szórakoztatom" magamat..

Egy puppy linux-ot vennék alapul, de nem tudom hogyan fogjak hozzá... sajnos nem nagyon vagyok jártas a dologban, de na..

Tetszik az android és virtualbox- ban futtattam már az x86-os verziót, de telepíteni nem tudom.. hiányozhat valami driver a kernelböl..

Valami hasonlót szeretnék a könnyen kezelhetösége miatt és mert egy ótvar régi vasam van.

A legjobb lenne ha egy linux kernelre fel tudnám húzni a dalvikot, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá..



2013. nov. 15. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod, hogy kezd hozzá, és/vagy nem vagy jártas a dolgodban, akkor ESÉLYTELEN!

Hozzá értőknek is ÉVEKBE TELLIK!

TÖBB PROGRAMOZÁSI NYELV ismerete KELL!

Emellett kb. középfokú angol sem árt (mert magyar fórumok nem igen vannak a témában)

2013. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Általában nem szoktam egyetérteni a demotiváló hozzászólásokkal, de igaza van az első válaszolónak.

Szerintem először kezdj el programokat fejleszteni, az általad alapnak kiszemelt linux distrora. Saját programokra, és applikációkra amúgy is szükséged lesz később a saját oprendszerhez. Aztán ha már több nyelvben is jártas vagy, és csináltál magadnak egy rakat hasznos kis progit linuxra, akkor ugorj neki, és építsd bele azokat. :)

2013. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Tom Benko ***** válasza:
100%
Saját OS? Nézz utána Linus Torvalds, Richard Stallmann, Andrew Tannenbaum, Ritchie és Kernigham munkásságának. Ha csak saját disztrót akarsz, akkor Linux From Scratch az alap.
2013. nov. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a kommentet és a segítséget!

2. Hogyan tudok saját programot írni?

3. Külön köszönet a "Linux a semmiből"-ért.

2013. nov. 17. 19:52
 5/11 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudok saját programot írni?"

Úgy hogy megtanulsz egy hardver közeli program nyelvet, amely fut a cél környezetben...

Ha már ott elakadsz, hogy hogyan kell, akár egy egyszerű C# program-ot megírni, akkor súlyos hiányoságok vannak, amit csak hosszú hónapok alat fogsz elsajátítani...


Én is szeretnék űrhajót építeni, ami napenergiával megy...

2013. nov. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, ha figyelmesen elolvasod amit írtam, akkor láthatod, hogy megemlítettem, nem igazán értek a dologhoz és tanulni szeretnék.
2013. nov. 17. 23:23
 7/11 anonim ***** válasza:

"nem igazán értek a dologhoz" még enyhe kifejezés.

talán ami leírja az aktuális tudásod: "halvány lila gőzöm sincs hogy eszik vagy isszák..."

2013. nov. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Csxeba ***** válasza:

Nagyra értékelhető az ambíciód, hogy operációs rendszert írj. Az öteled nem rossz, így, hogy nem vagy jártas a dologban, én is azt javaslom, hogy építs egy már kint lévő és jól működő disztróra és csinálj magadak egy Linuxot. Első lépésként tanulj angolul. Ha angolul nem tudsz, akkor ez az első lépés (komolyan mondom). Ha tudsz angolul annyira, hogy internetes fórumokon kiismered magad, akkor elkezdhetsz C, C++ nyelveket tanulni. Ha ezzel megvagy és tudsz programozni ezen a két nyelven, akkor a következőt javaslom:

Mivel a Linux disztrókat GNU licensz alatt adják ki, ezért nyílt forráskódúak. Tehát töltsd le a Puppy Linux forráskódját és tanulmányozd. Ha már vágod hogy hogy működik, akkor belenyúlkálhatsz. Onnantól a jó öreg "trial and error" módszerrel, sok google és Linux fórum használatával elérhetsz valamilyen eredményt. Annyira nem reménytelen, ha tényleg szeretnéd és kitartó vagy, természetesen meg lehet csinálni.

2013. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igyekszem majd tanulni es kitartani.

Lenyegében elég lenne, ha meg tudnám piszkálni az egyik puppy linuxot, hogy az általam használt és hasznosnak vélt programokkal és megjelenéssel lehessen telepíteni. Kezdetnek ez is nagyon jó lenne.

2013. nov. 20. 00:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez puppynál lehetséges-e passz, de LinuxMint -nél, ez már kivitelezhető, sőt alapból van benne egy ilyen program. :-)
2013. nov. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!