Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehetne saját operációs...

Hogyan lehetne saját operációs rendszert készíteni?

Figyelt kérdés

Mi kell egy operációs rendszer elkészítéséhez? Hogyan állhatnák neki, mivel kellene kezdenem? Grafikához kicsit értek (Photoshop). Bár az tény, hogy nem vagyok programozó, sőt programozási ismereteim sincsenek. Csak elgondolkodtam ezen és kíváncsiságból fel tettem a kérdést.


Szóval lehetséges az, hogy valaki saját maga csinál egy operációs rendszert? Ha igen, akkor hogyan?


2012. márc. 2. 17:37
1 2
 1/17 lindmayer ***** válasza:
38%

persze

egyedül 100 évig tartana megcsinálni egy opeációs rendszert, amelynek lenne grafikus felülete

a legújabb rendszerekben is vannak olyan programrészek, melyeket már 20 évvel ezelőtt is benne volt már egy op rendszerben

2012. márc. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Én meg szeretnék építeni a kertbe egy kis atomerőművet. Bár nem értek a fizikához, meg az építéshez se...
2012. márc. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Haha XD


Olvasd el a kérdést figyelmesebben! Én egy szóval sem írtam, hogy ÉN MAGAM akarok csinálni egy saját operációs rendszert. Csak megkérdeztem, hogy lehetséges-e, hogy valaki maga készít egy op.rendszert.

Oda is írtam, hogy: " Csak elgondolkodtam ezen és kíváncsiságból fel tettem a kérdést. "

2012. márc. 2. 17:47
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Persze hogy lehet, de ahogy az első válaszadó is írta, nem egyszerű feladat. Nem értek a grafikus felület részhez, de körülbelül ezeket kellene ismerni hozzá:

C++ (Vagy C, nemtudom a Java menne-e, de lehet)

OpenGL

Assembly

valamiféle adatbázis, ha el akarod adni, pl SQL


Biztos, hogy kihagytam valamit, én azt írtam csak le ami ahhoz kell hogy a rendszermagot (Kernel) meg tudd írni. Nagyon sok időt és jó idegeket igényel, de magad is módosíthatsz bármit az ún. Linux című nyílt forráskódú operációs rendszerből, elolvasod a GNU licenszét, meg a GPL-t és aztán mehet is amit szeretnél. Szóval a kérdésedre tömören a válasz: Nehezen, de lehet

2012. márc. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
A Microsoftnál cc. 5000 vezető többdiplomás matematikai agytröszt dolgozik még egy-egy szar Vistán is..., de neked még akár sikerülhet is... végül is semmi sem lehetetlen...(ld. Zuckenberg)
2012. márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 iostream ***** válasza:
95%
Mi kell hozzá. Kell hozzá a hardverek alapos ismerete. Kell hozzá egy jó adag operációs rendszer elmélet, hogy tudd, mit kell nyújtania egy oprendszernek, és hogyan. Kell hozzá nagyfokú alacsony- ÉS magasszintű programozási tudás. Kell hozzá ISZONYATOSAN sok kitartás. Kb ennyi.
2012. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 chrishu ***** válasza:
31%
Linus más programozókkal hozta létre a Linux-ot. Elég sok programozó segítségét kérte, és sokáig fejlesztette a rendszerét. Ha op rendszert akarsz csinálni, akkor írj ik. egy Linux-szerűséget(olyat mint pl.: SuSe Linux)
2012. ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Tom Benko ***** válasza:
66%
Kernighan és Ritchie maguk írták a Unixot. Linus maga írta a Linuxot. Tannenbaum maga írta a Minixet. Ja, ők egyfajta félistenek az informatikában. Ha annyit tudsz, mint ők, te is írhatsz egyet.
2013. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Elektromann ***** válasza:
63%
Sziasztok, én is egy oprendszert szeretnék összerakni. Én annyi előnyben vagyok a kérdezővel szemben, hogy a webes programozásokat már ismerem, és ahogy néztem, a C++ is hasonló hozzá. Persze tudom, hogy teljesen más, de úgy vélem, a tervemet könnyen megcsinálhatok, ha megtanulom a nyelvet. Én nem akarok grafikus oprendszert csinálni, egy DOS szintű linuxot szeretnék írni. Valaki tud segíteni bármiben is, mielőtt nekilátok? Akár angol, akár magyarnyelvű oldalak is jól jönnének.
2014. márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Tom Benko ***** válasza:
100%
Tannenbaum könyvét, az Operációs rendszerek elméletét erősen ajánlom.
2014. márc. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!