Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki tájékoztatna ubuntuval...

Valaki tájékoztatna ubuntuval kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő! Netezésre, filmnézésre torretezésre szeretném használni a gépet. Jelenle win 8 fut rajta. Először csak kipróbálás szintjén szeretném. Játszani nem játszok abszolút arra ott van az xbox. Nem vagyok teljesen sík hülye gépek terén, de nem is mondanám magam valami nagy számnak. Szóval valaki homályosítson fel ha kérhetem. VAgy csak linkeljetek egy oldalt ahol utána tudok olvasni és nem 1-2 számomra haszontalan infó van. Köszönöm!
2013. dec. 11. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. dec. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Esetleg személyes tapasztalat ha van?! :-D
2013. dec. 11. 00:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Van. Több mint egy éve használom. Torrentezni nem torrentezek rajta. Nincs különösebb bajom vele. Firefox nem olyan idegesítő mint win alatt hogy akkor firssíti magát amikor elindítod és használni akarod, itt gyorsan elindul. Maga a rendszer is gyorsabban bebootol mint egy win. Ez nincs úgy támogatva hardver szempontjából mint a win. Pl. mobilnetes stick.

Filmézésre én a vlc-t használom ezt portolták win-re is, úgy látom egyre többen azt használják windows alatt is.

Netezésre a firefoxot. Szinte minden weboldalt tökéletesen lehet használni. Azt azért megemlítem hogy az rtl most-ot nem lehet. Amire egyébként magasról teszek, egyrészt mert egy kereskedelmi szennyel teli szemét tv csatorna. Másrészt az az oldal nem követi a platformfüggetlenség elvét. Rohadt kiegészítővel működik ami direkt csak win-re van ... (sokat tudnék róla írni, de nem ez volt a kérdés)

Ubuntun több virtuális asztal van ami megkönnyíti a munkát ha sok ablak van nyitva egy időbe. Ablakok között több "értelemsebben" is lehet váltani mint win alatt.


Szerintem elég könnyű telepíteni. Ubuntu szoftverközpontba lehet telepíteni, eltávolítani ubuntus szoftvereket. A synaptic csomagkezelővel is lehet (hasznos jószág), de ezt külön telepíteni kell.

A skype nincs az ubuntu csomagok között, mivel nem ubuntu termék, ezt külön kell telepíteni terminálból és fejlesztésbe le van maradva linuxos skype a windowsoshoz képest.

Vírusirtóm nincs, nem is szedtem össze semmi vírust netről. Volt hogy mentem gyorsnyomdába pendrival és ott összeszedtem, bedugtam otthon windowsos gépbe voltak gondok ... (magoldottam) bedugtam az ubuntus gépbe, csak nevettem, itt értelmetlen adathalmaz volt, csak simán letöröltem ubuntun.


Még annyi hogy akkor jobban értékeled ha jobban értesz hozzá, megéri a befektetett munkát. (Nekem végzettségem van informatikából.)

Amikor átülök egy windowsos géphez úgy érzem mintha hátra lenne kötve a kezem és úgy kéne használni.

2013. dec. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Még annyit tennék hozzá, hogy érdemes LTS kiadást telepíteni, mert az 5 évig támogatott. Az utolsó LTS a 12.04, a következő LTS 14.04 lesz, ami jövő áprilisban fog megjelenni. Véleményem szerint érdemesebb 32 bitest telepíteni, ez PAE kernellel kezeli a 4 gigánál nagyobb memóriát, úgyhogy semmi hátránya nincs, viszont kisebb eséllyel ütközöl kompatibilitási problémába. Ubuntunak van több változata, amik az asztali környezet miatt másképp néznek ki, nagyobb/kisebb a rendszerigénye. Ezekről itt olvashatsz: [link]

Én személy szerint Lubunut (Ubuntu+LXDE) használok az egyszerűsége miatt és az alacsony erőforrásigénye miatt.

Telepítésnél rábízhatod a particonálást a telepítőre, de ha kézzel szeretnél particionálni , akkor javaslom, hogy az

első 2000MB cserehely (swap),

a második Ext4 fájlrendszer ,15000MB / (rendszer), formázás

a maradék Ext4 /home partíció legyen, formázás

Ha külön /home partíciót készítesz, akkor egy újratelepítésnél megmaradnak a beállítások és a fájlok a home partíción.

Még annyi, hogy én az alapértelmezett médialejátszót VLC-re, az emailklienst Thunderbirdre, a böngészőt Chrome-ra szoktam cserélni, de ez már az "ízlések és pofonok" kategóriába tartozik.

2013. dec. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom! Ha telepitesre kerul a sor lehet irok privit.
2013. dec. 12. 00:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Oké.
2013. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!