Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Üdv, az a bajom, hogyha...

Üdv, az a bajom, hogyha például nyitok egy új lapot a böngészőbe és rámegyek valamilyen linkre, elkezd akadozni a gép, addig amíg betölt az oldal. Többi lent?

Figyelt kérdés
Tehát beszélek skypon és elkezd laggolni, meg szaggatni, recsegni a hang, tiszta zavaros lesz minden. Néha meg nézek filmet, s ott is szokott lenni ilyen szaggatás, ez miért van? Gépkonfigot kell írjak? Leszedtem virusírtó programokat, meg SpyWare programokat, de nem tudom mi lehet a baj. Egy éves gép, szoktam takarítani is... Mondjuk igaz, mostanában rég volt porszívózva, viszont kiszedve por az volt, meg letörülgetve... Csak nem ventilátorok alul. A választ előre is köszi!

2014. jan. 1. 01:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg is néztem, és amikor szaggat, akkor nagyon terhelődik a CPU, felmegy 80% főlé... Miért van ez? Csak ne kelljen cserélni semmit a gépben, mert akkor elég nagy baj lesz :(
2014. jan. 1. 03:46
 2/11 CspCsj ***** válasza:

Egyedül a skype mennyire terheli a CPU-t?


Inkább lehet a probléma, hogy ha használod a skype-ot (vagyis beszélgetsz/videózol) akkor adatforgalom zajlik, és a böngészőben megnyitott internetes oldal tartalma amíg letöltődik a skype adatforgalmát késlelteti.


Próbálj letölteni valami nagyobb dolgot, úgy hogy ne terhelődjön a CPU-t, és ha akkor is jelentkezik a probléma akkor egyértelműen az egyéb letöltés zavar be, ezt valószínűleg csak nagyobb internetcsomagra váltva tudod kikerülni.

Ha viszont nem jelentkezik a probléma, akkor a CPU terhelés okozza, azt meg csak processzor cserével fogod tudni megoldani.

2014. jan. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy csak most írok, de nem tudtam gép előtt lenni... Nem csak Skype közbe szokott lenni, te hát ha kilépek belőle, akkor is egy idő után bolondkodik... Csal egy péda volt a skypos menet...
2014. jan. 3. 23:30
 4/11 CspCsj ***** válasza:
Feladatkezelőben a Folymatoknál figyeld melyik program terhel, amikor akadozást tapasztalsz.
2014. jan. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
a CPU-nál a "A rendszer üresjárati folyamata" (95-t ír a CPU terhelésnek ennél; és ez mindig nagy, nem csak laggoláskor) a többi meg max 7-el terheli, de az változik. És van a System, meg a chrome, ami akadozásnál jóval megnő a szám, tehát eddig a chrome van 5-7-en, a System 0-án, de ahogy laggol felmegy 30 fölé... A Memóriánál nem tapasztaltam változást.
2014. jan. 5. 17:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Most látom nem mindig annyi, példul le szokott esni 51re is a Rendszer üresjárati folyamata.... 51 és 95 között ugrál.
2014. jan. 5. 17:53
 7/11 CspCsj ***** válasza:

Az a jó ha a rendszer üresjárat van magasan, az jelzi hogy nincs terhelés hanem üresjárat van.


Mostmár kíváncsi lennék milyen processzor és mennyi memória van a gépben. (Windows billentyű + Pause billentyű együtt, vagy Sajátgép-en jobbgomb -> Tulajdonságok)

2014. jan. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz 2.40 GHz

6 GB ram

2014. jan. 5. 21:23
 9/11 CspCsj ***** válasza:

Erős processzor és sok memória...


Az internetezés lehet közös pont a szaggatások-recsegések között?

Vagy amit említettél filmnézés közbeni szaggatást, akkor nem volt egyáltalán adatforgalom (háttérben letöltés sem?)


Mióta jelentkezik a gond?

Amikor először jelentkezett, volt-e akkor alkatrészcsere, vagy programokat gyakran és sokfélét telepítesz-e?

2014. jan. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát már nem tudom, hogy mikor kezdődött el. Viszont háttérben ami megy az a torrent... Talán az lehet a baj? Nem szoktam sokat telepíteni. Maximum játékot esetleg :)
2014. jan. 7. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!