Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az a "rendszerinformatikus"...

Webnyelv kérdése:

Mi az a "rendszerinformatikus"? Miben más, mint az informatikus? Esetleg németül hogy van a szó?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy system-engineering angolul, de ott teljesen más magyarázatot írtak róla, szerintem nem az, így onnan németre fordítani se volt értelme.
2014. jan. 3. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ő a rendszergazda.


Itt magyarul egy okj képzés és feladatköre alul:

[link]


Angolul szerintem System administrator, németül ugyanígy, csak egyben. Ha esetleg feltétlenül nem az munkakör neve(rendszergazda), hanem mégis csak a képesítés neve érdekelne(rendszerinformatikus), nem tudom, hogy létezik e különbség más nyelven.

2014. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Mi az a "rendszerinformatikus"? Miben más, mint az informatikus? "

Az informatikus mindazon foglalkozások megnevezése, amelyek informatikával ("az adatok rögzítésével, kezelésével, rendszerezésével, továbbításával" foglalkozó tudományág) foglalkoznak.

Ide tartozik a programozó is.


Nagyon leegyszerűsítve a saját szavaimmal élve: a rendszerinformatikus vagy rendszergazda (System administrator) az alkalmasint rendszerbe, hálózatba kötött informatikai berendezések működését biztosítja (épít ki, konfigurál be, készít biztonsági mentést, stb...), azokat felügyeli, a rendszerben keletkező hibákat detektálja, dokumentálja és javítja. A rendszer működéséhez szükséges szoftvereket telepíti, frissíti, Kapcsolatot tart az ezeket rendszereket használó felhasználókkal, a rendszer használatában felmerülő problémákban segítséget nyújt.


Ja és megjavítja a főnök titkárnőjének a kávéfőző-gépezetét is, beállítja a főnök kislányának a tabletjét, meg telefont szerel (szóval csomó, a munkaköréhez nem éppen szorosan hozzátartozó tevékenységet) - mert "a rendszergazda biztos ért hozzá, meg egyébként is mindig a gép előtt ül, biztos ráér, meg olyan kedves..." ;D

2014. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Valahol azt olvastam, hogy system-engineering angolul"

A system engineer, az rendszermérnök, a rendszergazda egy képzettebb, specializáltabb formája. A nagyobb hálózati eszköz gyártóknak (Cisco, Juniper, Mikrotik), szoftvergyártóknak (Microsoft, Red Hat, VmWare) vannak ilyen képzéseik.

2014. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azt nem tudtam, hogy ugyanaz, mint a rendszergazda.

2014. jan. 5. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!