Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valamiért néha beakad a...

Valamiért néha beakad a Windows, a kurzor nem reagál, hang megáll egy pillanatra, és furcsa lesz a kurzor. Valaki ötlet?

Figyelt kérdés
Ilyenkor semmit sem lehet csinálni, sokszor még a billentyűzet használatával sem. Ha ilyen állapotban kikapcsolom a gépet, kb 10 perc mire leáll, után bekapcsolom és azt írja hogy súlyos hiba után állt helyre (Hiba leírása: Blue screen). Van egy elméletem, miszerint akkor fordul elő legtöbbször ha firefox böngészőt használok. Bővítményeim: flashblock, adblock. Letiltottam őket, böngészőt újraindítottam, azóta gépet viszont nem indítottam újra, de a hiba fennáll. Valaki ötlet?

2014. jan. 14. 12:09
 1/9 A kérdező kommentje:

ezt a videót készítettem a problémáról:

http://www.youtube.com/watch?v=iz8hGiG4f_o&feature=youtu.be

2014. jan. 14. 12:12
 2/9 anonim ***** válasza:

hasonló esetben, én egy drasztikus, (de bevált módszert!) a Windows újratelepítést (szűz/tiszta) szoktam választani. Ezzel minden hasonló gond egy időre megszűnik.

de, előbb megkockáztatnák, gy Firefox újratelepítést(lehetőleg egy olyan verzióval ami nem okozott hasonló gondot, majd letiltanám a frissítését)

vagy másik, böngészőt használnák!

(Chrome, Opera, stb...)

2014. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

megnéztem az eseménynaplót, ott az utolsó 1 órában 1 hibát jelzett:


"A(z) nvlddmkm forrásból származó eseményazonosító 14 leírása nem található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja az összetevőt a helyi számítógépen.


Ha az esemény forrása egy másik számítógép, akkor a megjelenítési információkat is el kellett menteni az eseménnyel.


A következő információk tartoznak az eseményhez:


\Device\Video5

!051d(2558)"


előző válaszoló (# 2/2 Időpont ma 12:23) köszi szépen a választ, de pont emiatt a probléma miatt raktam nemrég újra a Windows-t, régen is csinálta. Először nem, körülbelül 1,5 vagy 2 hét után szokta...

2014. jan. 14. 12:31
 4/9 anonim ***** válasza:

NVidia gyártású a videó-kártyád?

(ha igen, egy másik meghajtót, (drivert) kellene hozzá telepíteni.)

2014. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
én azért megnézném a vinyót egy hdsentinellel is.
2014. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ mindenkinek, egyébként igen, NVidia GeForce GTX 550 Ti. Eseménynaplóban található hiba szerint mostmár én is valami vidkkárd driver-re gyanakszok, viszont az van fent amit adtak hozzá lemezt+azt frissítettem a gyártó honlapjáról ill. Windows update-tel.

majd szerintem kerítek rá sort és lefuttatok egy hdsentinel-t is ahogy mondtátok biztos ami biztos.

2014. jan. 15. 00:09
 7/9 anonim ***** válasza:

na, sikerült megoldani? a videó alapján tökéletesen ugyanaz a hiba, mint ami nekem szokott lenni már jóideje, ráadásul a kártya is ugyanaz a széria (GTX 560 Ti)...

mindig a legfrissebb drivert használom, és nincs túl sok kedvem fölöslegesen visszapakolni a 270-est


annyi kiegészítést még tudnék adni a leíráshoz, hogy én firefox-ot le akartam cserélni chrome-ra, hátha azzal megszűnik, de ugyanúgy jöttek a hibák

szerintem egyébként (nem vagyok benne egészen biztos) akkor jön elő, amikor flash playert használ - csak hát ugye szinte minden oldalon van flash tartalom

további észrevétel: amikor előjött a hiba, megnyitottam egy játékot, és a játékon belül működött minden rendesen


szóval megköszönném, ha adnál valami visszajelzést!

2014. máj. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

egy angol fórumon találtam rá megoldást (talán, legalábbis nekem bevált) A HARDVERES GYORSÍTÁST kell letiltani firefox-ban, valamiért összeakadt a vidcard driverrel, de mióta letiltottam (+ asszem Chromban is letiltottam, bár ott nem biztos) azóta nem jelentkezik. voltak még egyéb problémáim, pl újraindult a gép random időpontokban, csipogott indításkor és se előre se hátra. szervízben megnézték, dehát murphy-hez méltóan még szép, hogy nem produkálta a hibát. mindenesetre volt egy memória csere (2x4 GB DDR3-om van, kingstone asszem, bár a márka nem biztos) és azóta remekül működik. remélem valamelyik megoldás sikerül majd...


zárójelesen adok pár linket, bár az elsőnél pl hülyeségeket írnak szerintem javarészt: [link]

ez már hasznosabb asszem: [link] idézek belőle, ez full u.a. a probléma ami nekünk van: "When the problem occurs, the screen drastically slows down for about 15 seconds (mouse cursor begins to lag). Then the screen completely freezes resulting in my having to power down."

2014. júl. 18. 22:43
 9/9 anonim ***** válasza:

kicsit érdekes, hogy a kérdező segít a válaszolónak :D


már egy ideje nem néztem a kérdést, és úgy tűnik, azóta az nVidia is orvosolta a problémát, úgyhogy fent van a legfrissebb driver, és minden rendben működik, de azért köszönöm :)


---------

ja és nekem nem indult újra, csak a teljes rendszer néha úgy, ahogy volt, lefagyott, és ha épp valamilyen hangot játszott le (leginkább, amikor teamspeak-en épp beszélt valaki), akkor beakadt a hang, és zúgott...


ugye az a híres megbízható nVidia driver :D

2014. aug. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!