Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kattanó-Fűrészelő winyóhang...

Kattanó-Fűrészelő winyóhang után furcsa "lebutított" windows hiba. Miért van ez és hogy lehet kijavítani?

Figyelt kérdés

Kissé bonyolult leírni, mert már 1-2 éve elő-elő jön ez a probléma, pár hónaponta, de a mostaninak nyoma maradt. Szóval akár hidegre hűtöm a szoba ventillátorral, akár hagyom felforrósodni, a winchester egyszercsak kattan egyet(ilyenkor befagy először csak az adott program, aztán minden amire kattintok), felpörgő fűrészhang hallatszik, aztán egy kis pihi után újra megindul az élet, de csak egy másodpercig, utána újra eljátsza 1-2x. Ilyen "időszakban" van, hogy bootolás közben is. Aztán egyszercsak addig kötözgetem újra a kábellal, cserélgetem a két winyó között, egyiket kihúzom, kitakarítom teljesen az egészet, meg nem tudom mi mindent csinálok, hogy újra normális lesz hónapokig. Érintkezéshibára gyanakszom.

Bad sectort 1-2 hónapja néztem, talált kettőt a HDDregenerator és kijavította, ez alkalommal pedig nem volt, mégis... Egyszer csökkentett módban is elindítottam hátha stabilabban eljutok a windowsoz ugyan is már kékhalált is dobott. Eljutottam, legközelebbi indításnál kiírta a szokásosat, hogy a rendszer váratlan valamihiba után sikeresen visszaállt.(nem volt rendszervisszaállítás).

A windowsom (7) most úgy néz ki, mint a sima régi xp, nem is a kék téma, hanem a szürke kockák... Semmi aero. De ez nem is gond, hanem például USB-t nem érzékeli, fraps-al nem tudok felvenni, fényképezni. Alaplap, videókártya, proci már volt cserélve a probléma észlelése óta. Ha valakinek van ötlete, hogy ez mitől van, kérem alássan, hogy ossza meg velem. És azt szeretném még megtudni, hogy hogy lehet a windows rendszerfájlait javítani? Nem újratelepíteni. Hátha attól rendbejönne. A windows iso bemountolása után csak telepítés van, mint opció.



2012. jún. 29. 20:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként amikor legutóbb ellenőriztem hdd regeneratorral, végig csinálta ezt a hangot. Katt, bepörgés fűrészelő hanggal. És nem fagyott le, vígan neteztem, meg minden. Annyiféleképpen ment már (majdnem) tönkre a gépem, és javult meg, hogy nekem már tiszta önellentmondásosak ezek a bajok, nem értem.
2012. jún. 29. 20:16
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tul régi a merevlemez, és fizikailag van benne elromolva valami. Ha van egy kis pénzed cseréld ki szerintem.
2012. jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát én is gondoltam rá párszor, 3 éves, de ahogy újratelepíteni se szeretném, úgy szeretném elkerülni amíg csak lehet, hogy telepítsek&majdnem 300gigát átmásoljak.
2012. jún. 30. 12:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Crystal disk info-t töltsd le.
2012. júl. 19. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!