Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tablet pc vásárlása?

Tablet pc vásárlása?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy jó tabletet. Skypelni, facezni meg kamerázni szeretnék vele. Láttam sokat, de azt mondták hogy 25.000ft alatt 10-ből 7-et visszahoznak mert rosz. Márkás kéne, mint pl Acer, samsung, asus stb...20.000ft-55.000ft-ig szeretnék jó nagy képernyőset. Ajánlanátok jót?

2014. márc. 16. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

25 alatt persze előfordulhat probléma akár gari idő alatt is. Bár nem zárhatod ki, h egy drágábbal is előfordul.


- SZEMPONTOK:


Skype, fb célokra bármelyik jó, a legegyszerűbb is megteszi.


Az akksi az egyik legfontosabb szempont mobil eszköznél! Ha nagyobb tablet kell, minimum 4000 mAh legyen.


A képernyő méret és minősége sokat nyom az áron. Pl a méreten kívül a felbontási képesség;

aztán a betekintés szöge;

és hogy mennyire modern a kijelzés technikai megvalósítása (azaz menyire szép képet ad, mennyire éles, milyen a színmegjelenítés minősége).


Kamera: attól függ, milyen szinten fotózol. Kérdésedből ítélve nem vagy a NatGeo fotósa ;) , mert különben nem tabletben gondolkodnál ehhez, hanem külön gépen. De hogy ez alatt milyen szinten vágysz fotózni, nem derül ki leírásodból.

Készítettem én már gagyi 0.7 MPixeles mobiltelóval is egész elfogadható képet, de 5 MP-es okostelóval/tablettel istenieket lehet, pedig egy fényképező kb 10 MPixelesnél kezdődik. Persze a MP csak egy szermpont a sok közül, fotózáshoz. A tablet nem fényképezőgép, ezt mindenesetre tartsuk szem előtt.

Skype-hoz jobb egy gagyi felbontás, tehát 0.7 MP is megteszi mint előlapi kamera. Ugyanis az átviteli sebesség léynegesebb szempont, a nagyobb felbontás sajnos meg terheli az átvitelt.

Ha fotózni akarsz, nyilván kell rajta legyen előlapi kamera is, az legyen minimun 3 MP, de te ismered az igényedet erre vonatkozólag.


Nagy képernyő: általában 7" és 9-10" körüliek a tabletek, tehát te az utóbbira gondolsz. Kb 25-tól kaphatóak, persze az még nem márkás. Így számolj.


Mindent együttvéve azok alapján, amik a kikötéseid, simán össze lehet hozni

akár 30 000 FT-ból is (de 35-ből tuti) egy márkás tabletet, de ha te esetleg ki akarsz dobni pluszban pénzt, az is a te döntésed.

2014. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt elírtam, javítom:

Ha fotózni akarsz, nyilván kell rajta legyen HÁTLAPI kamera IS, az legyen minimun 3 MP, de te ismered az igényedet erre vonatkozólag.

2014. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!