Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu telepítése USB-ről?

Ubuntu telepítése USB-ről?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet az, hogy egy elég gyenge gépre szeretném felhúzni az Ubuntut, mivel Microsoték lekapcsolják az XP-t - épp ideje váltani. Szóval, próbáltam a LinuxLive USB Ceator-t, meg a UNebootin-t is, de meg sem nyikkant. Illetve de... Boot menüben 3 darab USB opciót ad ki, egyiket sem tudom mit jelent (USB-FDD, USB-ZIP/LS120, USB-CDROM), de csak az USB-ZIP/LS120-ra reagált annyival, hogy "Boot from USB disk failed, status <000000333>". Úgyhogy azt szeretném megkérdezni, hogy milyen más mód létezik még Ubuntu pendrive készítésére. A válaszokat előre is köszönöm!


(CD szóba sem jöhet, sajnos nincs íróm...)



2014. ápr. 2. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Unetbootin egy remek progi, az megcsinálja a telepítőt szépen. Pendriveot benne hagyod a gépben, újraindítod, aztán boot menü (általában F2 vagy F8) és kiválasztod, hogy usbről bootoljon, azt ennyi. A Unetbootin használata is le van írva csomó helyen, ennél egyszerűbb dolog kevés van.
2014. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, de a UNebootin-t is kipróbáltam, és fent már leírtam mit reagált rá a gép. Nem tudom mit ronthattam el, már kétszer próbálkoztam, és fakereszt... Lehetséges az h mondjuk túl régi a gép? Mondjuk a lap, proci, egyebek? (Abit KV7, AMD Athlon XP 2200+)
2014. ápr. 2. 10:56
 3/11 Tengor ***** válasza:
100%

Valószínűleg az lesz a gond, amit írsz: régi a gép, pendrive-ról nem tud bootolni.

A helyedben én megkérnék valakit, hogy írjon ki nekem egy telepítőt.

Ha ez sehogy nem játszik, akkor esetleg érdemes lenne utána nézni, hogy a windows alól telepítesz egy külön partícióra ubuntut, majd arról bootolva telepíted a végleges helyére (nem csináltam még ilyent, de szerintem kivitelezhető lenne).

Ha nagyon múzeális a gép, akkor lehet, hogy az alap Ubuntu kicsit lassú lesz. Érdemes lehet ilyenkor megpróbálni az XUbuntut v. a Linux mint XFCE kiadását.

A napfény városában szívesen segítek beüzemelni!

2014. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez a HDD boot-os dolog tetszik, szerintem kipróbálom, köszönöm. Majd megírom sikerült-e. És köszönöm az ajánlatot, de Szeged kissé messze van. :)
2014. ápr. 2. 11:27
 5/11 A kérdező kommentje:
Az utóbbi 2 nap eseményei: addig szenvedtem, míg rávettem magam, hogy kiírassam... De ezzel nem mentem semmire, mivel az Ubuntu gyakorlatilag megette a gépet reggelire, úgyhogy megint elmentem íratni -ám ezúttal Lubuntu 13.10-est. Gyönyörűen felment, használtam, feltettem pár cuccot szoftverközpontból, majd kikapcsoltam... Nem kellett volna, ugyanis nem indult el többé. Elkezd bootolni, feljön a Lubuntu felirat kék háttérrel meg az 5 kis pöttyel, aztán egyszercsak teljes sötétség, és ennyi. Keresgéltem megoldásokat, párat ki is próbáltam, de csak azt értem el, hogy rakhattam újra megint... Szóval ha valakinek van valami ötlete, azt megköszönném!
2014. ápr. 4. 13:12
 6/11 Tengor ***** válasza:
VGA drivert nem tettél fel véletlenül? Az szokott ilyesmit produkálni.
2014. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De igen, azzal kezdtem. Most erre a rendszerre még nem raktam, szóval akkor ne is tegyek?


(Köszönöm a gyors választ!)

2014. ápr. 4. 13:21
 8/11 Tengor ***** válasza:

Lehet tenni, csak okosan. Valószínűleg az okozta a megakadást. Anno én itt már feladtam az Ubuntuzást :)

Amíg nincs kellő tapasztalatod a terminál világában, addig használd a gyári drivert! Aztán meg majd rá jössz! :)

2014. ápr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, a terminálon picit megvagyok akadva én is... Majd az idő megoldja! : )
2014. ápr. 4. 13:30
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát én már semmit sem értek itt... Felraktam egy másik drivert, és most annyival jobb volt a helyzet, hogy nem volt teljes sötétség, hanem terminál... Feladom... :/
2014. ápr. 4. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!