Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Uj linux telepitese/regi...

Uj linux telepitese/regi frissitese. Meg maradnak az adataim?

Figyelt kérdés

Eltoltam valamit a debianomon es a user mapamban benne van par adat amik kellenenek.

1) Regi linux melle fellehet tenni megegyet anelkul hogy serulnenek az adataim? Windows nal tudom hogy mukodik.

2) Lehet kvazi a linuxot megegyszer ugyanarra a particiokra telepiteni? Elvileg ezzel tudnam frissiteni aregi telepitest anelkul h felulirnam a user mappamat vagy?



2014. febr. 26. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a /home könyvtár külön partíción van, minden további nélkül újratelepítheted, megmaradnak az adataid. Csak figyelj, hogy le ne formázd véletlenül.
2014. febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ok. A telepito altal ajanlott particio meretek nemegyeznek pontosan a regivel. Az uj picivel nagyobb mindegyiknel. Ez nem baj? A regi telepitesnel is a telepito ajanlotta fel a mereteteket.


Regi. Uj.

sda1 333MB. 349.2MB. /

sda5. 8.4GB. 9GB. Usr

sda6. 2.8GB. 3GB. Var

sda7. 7.7GB. 8.3GB. Swap

sda8. 380MB. 398MB. Tmp

sda9. 446.2GB 479.1GB. Home

2014. febr. 26. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Úgy látom 1024 helyett 1000-rel osztanak az újban. Amúgy minek ennyi partíció? Nekem csak 3 van, /, /home és swap. Mindegy, csak ne engedd neki leformázni a /home-ot.
2014. febr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 claidheamohmor ***** válasza:
...esetleg egy egy live linux alatt kimenteni a fontos cuccaidat egy pendrivera, aztán egy szép tiszta telepítést végrehajani?
2014. febr. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!