Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez igaz amit Wikipédián...

Ez igaz amit Wikipédián olvastam a Windows XP SP 3-mal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

idézet a Wikipédiából:

Windows XP Service Pack 3

[...]

Új képességek listája

[...]

-Windows termékaktiválás – nem szükséges már a telepítéskor megadni a termékkulcsot


ezt elírták vagy mi, mert én ilyet még nem láttam


link:

[link]



2014. ápr. 7. 16:37
1 2
 1/13 P.O.C. ***** válasza:
100%

Igaz, de csak kereskedelmi (dobozos, OEM) változatoknál, amit egyébkénk aktiválni is kell.


A céges, mennyiségi (VL) változatoknál (amit széles körben használnak illegálisan is) azoknál továbbra is meg kell adni telepítéskor a termék kulcsot. Viszont ezeket nem kell aktiválni sem.

2014. ápr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

szóval ha letöltöm az msdn-ről ( :) ) az sp3-as képfájlt akkor az még kérni fogja tőlem a termékkulcsot?

ha a cd másolata lenne meg iso-ban amit kiírtam akkor az már nem kérné?


köszi a választ

2014. ápr. 7. 16:49
 3/13 anonim ***** válasza:

a Windows XP-Service Pack 3, csak a kiadott javításokat, frissítéseket tartalmazza!

ezért a telepítéséhez, nem kell semmit megadni.

...de, ha már telepítetted az SP3-at, akkor már a Service Pack 4-et is telepítheted! ami, a mai napig megjelent, összes XP frissítést tartalmazza! (ha vársz vele pár napot, a holnapi utolsó "javító kedd" frissítéseit is!

2014. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*"a Windows XP-Service Pack 3, csak a kiadott javításokat, frissítéseket tartalmazza! " magát az XP Op. Rendszert nem!!!
2014. ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 P.O.C. ***** válasza:
100%

Úgy látom nem érted. Nem ugyan azokról a telepítőkről van szó!


Ha az MSDN -nes Iso -kat nézzük akkor ezek a kereskedelmi változatok:

hu_windows_xp_home_with_service_pack_3_x86_cd_x14-92419.iso

hu_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86_cd_x14-80456.iso


Ezeket tudod (tudtad) megvenni a boltban. Ezeknél nem volt kötelező telepítéskor CD kulcsot megadni csak utána, aktiválás előtt.


Ez pedig céges változat:

hu_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86_cd_vl_x14-73991.iso


Ennél telepítéskor kell megadni a kulcsot (anélkül nem lehet továbbhaladni sem). Viszont nem kell aktiválni. Ez nem kapható kereskedelmi forgalomba, ezt kalózok szivárogtatták ki a nagyközönségnek.


Tehát mindkét esetben kell CD kulcs, de a kereskedelmi változatnak ráér telepítés után megadni.


Remélem így már érthető.

2014. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 P.O.C. ***** válasza:
100%
#3: Amúgy XP-hez nincs SP4, de ne foglalkozz vele...
2014. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi


én a Microsoft gyárilag integrált sp3-jára gondoltam, nem a patchre, amit a honlapról tudok leszedni

az az "sp4" meg tuti hogy vírusos... (igen már leszedtem, de az eset rögtön karanténba rakta és olvastam hogy még az avast! is)

2014. ápr. 7. 17:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Windows XP Service Pack 4 (SP4) magyar 2014.3 (450MB)

Az SP3 óta megjelent frissítések egy csomagban.

[link]

2014. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszolat
2014. ápr. 7. 17:03
 10/13 A kérdező kommentje:
érdekesek a hozzászólások... :)
2014. ápr. 7. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!