Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szőke nő. Hosszú sztori....

Szőke nő. Hosszú sztori. Infósok pls?

Figyelt kérdés

Elöljáróban annyit, hogy Dell Inspiron N5110 laptopom van, eredeti Windows 7 64bites op.rendszerrel. 2,5 éve van meg a gép, ekkor vettem hozzá a Windowst is.


Az egész mizériám egy hete kezdődött, azelőtt semmi baj nem volt. 1 hete kaptam egy kék halált. "A Windows hirtelen hiba miatt leállt." Épp akkor nem csináltam semmit a gépen, 1-2 olyan honlap volt megnyitva, amik tuti nem veszélyesek és már 1000* néztem őket előtte. Nem futott ezer program, nem kattintottam sehova, nem töltöttem le semmit stb. A képernyő utasításait követve újraindítottam a gépet, és minden teljesen rendben ment újra.


Én azonban kicsit megijedtem, hogy vírus lehet a gépen. ESET Nod32-t használtam akkor, de kb. egy éve nem volt frissítve, mert se időm, se energiám nem volt kódokat kunyerálni hozzá, a fix meg nem működött. Ennek ellenére nem volt semmi probléma ez alatt az egy év alatt, egészen idáig. Féltem, hogy a vírusirtó nem működik elég jól a frissítések hiánya miatt, ezért letöltöttem helyette a Kaspersky legújabb verzióját. Csináltattam vele egy gyors vizsgálatot és szépen ki is pucolt pár dolgot, de sajnos alapállapotban is olyan mértékben lassította a gépet és a netet, hogy kénytelen voltam lecserélni. Avastot töltöttem le helyette (tudom, hogy nem a legjobb), amit fel is telepítettem, de előtte elfelejtettem letörölni a Kaspersky-t (azt hittem, az Avast automatikusan leszedi majd, ahogy a K. leszedte az ESET-et, hát nem így történt). Ekkor jött a 2. kék halál, megint ugyanazzal a szöveggel. Amikor újraindítottam a gépet, akkor meg eltűnt a hangerőikon. Leszedtem a driver-t a Dell honlapjáról és ismét restartoltam, ekkor visszajött az ikon, de most már nagyon be vagyok sz..va. Mi van ezzel a szerencsétlen géppel? Az avasttal csináltam azóta egy gyorsvizsgálatot és semmilyen vírust nem jelzett.


Kiegészítő infók:

- a Firefox már kb. 2 hete azt csinálja, hogy ha gyorsan bezárom és megnyitom újra, akkor azt írja ki, hogy "A Firefox fut, de nem válaszol". 2-3* kell rákattintani, hogy elinduljon. Eddig ilyen nem volt.

- Van Hard Disk Sentinelem, ami azt írja ki, hogy a merevlemez tökéletes állapotban van, több mint 1000 nap van hátra, stb.stb.

- a Windows frissítések nincsenek bekapcsolva.


Kérdés: mi lehet a baj? Vírus, rendszerhiba, egyéb? Tudtok-e ajánlani más vírusirtót, amit nem kell havonta frissíteni és nem fagy be tőle a gép? Nagyon köszönöm, ha végigolvastad és még inkább köszönöm, ha válaszolsz (értelmesen).



2014. ápr. 13. 20:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy eljött az ideje a windows újratelepítésnek. Egyszerre egy vírusirtó legyen a gépen, pl.: az ingyenes Avast Free vagy Panda Cloud. Ha újratelepítésen gondolkozol, a serial (jogtiszta, amostani rendszered is azzal van föltelepítve) nagy valószínűséggel rajta lesz a laptop alján.

UI: Azt hittem, tényleg szőke vagy a gépekhez, de tévedtem :).

2014. ápr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó mondatodat, azért én még szőkének tekintem magam, legalábbis a szakavatottakhoz képest mindenképp :D És az újratelepítéssel szerinted lehet még várni? Most írom a szakdogámat, ha csak nem áll fenn a veszély, hogy tönkremegy a gép, akkor április végéig nem pucolnám ki az egész rendszert...
2014. ápr. 13. 20:48
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A firefox mérete lehet 200 mega is a ramban. Mire kitakarítja magát, eltelik néhány másodperc. Az nem probléma. Nem gyors, hanem teljes vizsgálat kell. A driver eltűnése, nos, rendszerhiba. Újratelepítés, hisz neked amúgy is eredetid van, az tökéletes. Csak ments le előtte mindent. A vírusok a formázást nem élik túl.
2014. ápr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Tengor ***** válasza:
100%

Miért halogatni? Hozzáértőnek 3-6 óra újratenni és beállítani a gépet. Csak nem ezen múlik, hogy elkészül-e a szakdolgozat. Ellenben kellemetlen, ha ép azelőtt kapsz kékhalált, hogy mentenéd az épp megírt anyagot...

A jövőre nézve: egyszerre egy vírusirtó legyen. Avg Free és Avast Free teljesen jó (nem tudom honnan veszed, hogy nem)

A Windows frissítéseket kapcsold be!

2014. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#3: De akkor nem gáz, hogy csak mostanában csinálja ezt a Firefox? Eddig nem tette...


#4: Egy ismerősöm van, aki meg tudná csinálni, de ő meg olyan link szegénykém, tuti 1 hétig nem látnám viszont a gépet, az meg most nagyon nem fér bele. Amúgy fél percenként szoktam menteni, annyira félek :D Igen, tudom hogy nem jó a 2 vírusirtó egyszerre, csak elfelejtettem írni, hogy leszedtem már a Kaspersky-t. Az avastról azért hittem, hogy nem annyira jó, mert olvasgattam cikkeket az antivírus programok megbízhatóságáról, és ott nem volt a top 5-ben. (Bár a Kaspersky igen, pedig én ennyire lassító programot még sose láttam...).

2014. ápr. 13. 22:52
 6/22 A kérdező kommentje:
#3: azt elfelejtettem írni, hogy még a Kaspersky-n elindítottam egy teljes vizsgálatot, de amikor kiírta, hogy 8 nap van hátra, akkor leállítottam... 20%-át vizsgálta át a gépnek, és addig nem talált semmit (ez a gyors vizsgálat után volt).
2014. ápr. 13. 22:55
 7/22 Lajos54 ***** válasza:

Egy ismerősömnek ugyanilyen gépe van, szintén eredeti Win7-tel. Kb. egy éve (éppen lejárt a garancia) nála is hasonlóan kezdődött. Kékhalál, illetve később bekapcsoláskor indítási probléma, majd automatikus hibajavítás alkalmanként bő egy órában.

Elvileg a hardver nála is rendben volt, az ellenőrzések szerint.

Végül újra lett telepítve a gép, ekkor megszűntek a problémák. Teljes egy hónapra, aztán megint kezdődött elölről minden.

Végül egyszercsak kiírta: "A Windows merevlemez problémát észlelt". Utána különféle utasítások, javaslatok.

Nekiláttunk mindent lementeni a gépről, amíg lehetett. Ez nem is volt rossz ötlet, mert egy-két nap múlva már el sem tudott indulni, viszont (angolul) kiírta a gép, hogy ilyen-olyan bajai vannak a merevlemeznek.

Új merevlemezt kapott a gép, telepítés, programok stb, dokumentumok visszamásolása.

Azóta (fél éve) hibátlanul működik (eddig...).

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy egy újratelepítés nálad nem fogja megoldani a problémákat, de úgy tűnik, a Sentinel sem mindentudó.

2014. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#7: Hát ez istenien hangzik... Szerencsére a legfontosabbakat már lementettem pendrive-ra, úgyhogy nagy tragédia nem történne.
2014. ápr. 14. 13:13
 9/22 Tengor ***** válasza:
A pendrive nem biztonsági mentésre való! Ha biztonságban akarod tudni az adatokat, akkor töltsd fel felhőbe, írd ki 2-3 DVD-re v. egy külső HDD-re másold ki!
2014. ápr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Pendrive miért nem jó? :$ Csak mert arra is kerülhet vírusos cucc? Amúgy nem akarok mindent lementeni, a sulis cuccaimon kívül semmi izgi nincs a gépen, amit nagyon hiányolnék. Erről a "felhőbe töltésről" nem is hallottam, ezt hogy kell?
2014. ápr. 14. 18:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!