Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szőke nő. Hosszú sztori....

Szőke nő. Hosszú sztori. Infósok pls?

Figyelt kérdés

Elöljáróban annyit, hogy Dell Inspiron N5110 laptopom van, eredeti Windows 7 64bites op.rendszerrel. 2,5 éve van meg a gép, ekkor vettem hozzá a Windowst is.


Az egész mizériám egy hete kezdődött, azelőtt semmi baj nem volt. 1 hete kaptam egy kék halált. "A Windows hirtelen hiba miatt leállt." Épp akkor nem csináltam semmit a gépen, 1-2 olyan honlap volt megnyitva, amik tuti nem veszélyesek és már 1000* néztem őket előtte. Nem futott ezer program, nem kattintottam sehova, nem töltöttem le semmit stb. A képernyő utasításait követve újraindítottam a gépet, és minden teljesen rendben ment újra.


Én azonban kicsit megijedtem, hogy vírus lehet a gépen. ESET Nod32-t használtam akkor, de kb. egy éve nem volt frissítve, mert se időm, se energiám nem volt kódokat kunyerálni hozzá, a fix meg nem működött. Ennek ellenére nem volt semmi probléma ez alatt az egy év alatt, egészen idáig. Féltem, hogy a vírusirtó nem működik elég jól a frissítések hiánya miatt, ezért letöltöttem helyette a Kaspersky legújabb verzióját. Csináltattam vele egy gyors vizsgálatot és szépen ki is pucolt pár dolgot, de sajnos alapállapotban is olyan mértékben lassította a gépet és a netet, hogy kénytelen voltam lecserélni. Avastot töltöttem le helyette (tudom, hogy nem a legjobb), amit fel is telepítettem, de előtte elfelejtettem letörölni a Kaspersky-t (azt hittem, az Avast automatikusan leszedi majd, ahogy a K. leszedte az ESET-et, hát nem így történt). Ekkor jött a 2. kék halál, megint ugyanazzal a szöveggel. Amikor újraindítottam a gépet, akkor meg eltűnt a hangerőikon. Leszedtem a driver-t a Dell honlapjáról és ismét restartoltam, ekkor visszajött az ikon, de most már nagyon be vagyok sz..va. Mi van ezzel a szerencsétlen géppel? Az avasttal csináltam azóta egy gyorsvizsgálatot és semmilyen vírust nem jelzett.


Kiegészítő infók:

- a Firefox már kb. 2 hete azt csinálja, hogy ha gyorsan bezárom és megnyitom újra, akkor azt írja ki, hogy "A Firefox fut, de nem válaszol". 2-3* kell rákattintani, hogy elinduljon. Eddig ilyen nem volt.

- Van Hard Disk Sentinelem, ami azt írja ki, hogy a merevlemez tökéletes állapotban van, több mint 1000 nap van hátra, stb.stb.

- a Windows frissítések nincsenek bekapcsolva.


Kérdés: mi lehet a baj? Vírus, rendszerhiba, egyéb? Tudtok-e ajánlani más vírusirtót, amit nem kell havonta frissíteni és nem fagy be tőle a gép? Nagyon köszönöm, ha végigolvastad és még inkább köszönöm, ha válaszolsz (értelmesen).



2014. ápr. 13. 20:35
1 2 3
 21/22 Tengor ***** válasza:
Lelkiekben készülj új HDD vásárlásra!
2014. ápr. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Jaj, ne is mondd... Úgyis ráférne már a szerviz szegényre, ki kellene cserélni a telepet meg az egyik zsanért is. Ha vége ennek az évvégi hercehurcának, elviszem javíttatni. Köszi a válaszokat!
2014. ápr. 17. 16:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!