Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szőke nő. Hosszú sztori....

Szőke nő. Hosszú sztori. Infósok pls?

Figyelt kérdés

Elöljáróban annyit, hogy Dell Inspiron N5110 laptopom van, eredeti Windows 7 64bites op.rendszerrel. 2,5 éve van meg a gép, ekkor vettem hozzá a Windowst is.


Az egész mizériám egy hete kezdődött, azelőtt semmi baj nem volt. 1 hete kaptam egy kék halált. "A Windows hirtelen hiba miatt leállt." Épp akkor nem csináltam semmit a gépen, 1-2 olyan honlap volt megnyitva, amik tuti nem veszélyesek és már 1000* néztem őket előtte. Nem futott ezer program, nem kattintottam sehova, nem töltöttem le semmit stb. A képernyő utasításait követve újraindítottam a gépet, és minden teljesen rendben ment újra.


Én azonban kicsit megijedtem, hogy vírus lehet a gépen. ESET Nod32-t használtam akkor, de kb. egy éve nem volt frissítve, mert se időm, se energiám nem volt kódokat kunyerálni hozzá, a fix meg nem működött. Ennek ellenére nem volt semmi probléma ez alatt az egy év alatt, egészen idáig. Féltem, hogy a vírusirtó nem működik elég jól a frissítések hiánya miatt, ezért letöltöttem helyette a Kaspersky legújabb verzióját. Csináltattam vele egy gyors vizsgálatot és szépen ki is pucolt pár dolgot, de sajnos alapállapotban is olyan mértékben lassította a gépet és a netet, hogy kénytelen voltam lecserélni. Avastot töltöttem le helyette (tudom, hogy nem a legjobb), amit fel is telepítettem, de előtte elfelejtettem letörölni a Kaspersky-t (azt hittem, az Avast automatikusan leszedi majd, ahogy a K. leszedte az ESET-et, hát nem így történt). Ekkor jött a 2. kék halál, megint ugyanazzal a szöveggel. Amikor újraindítottam a gépet, akkor meg eltűnt a hangerőikon. Leszedtem a driver-t a Dell honlapjáról és ismét restartoltam, ekkor visszajött az ikon, de most már nagyon be vagyok sz..va. Mi van ezzel a szerencsétlen géppel? Az avasttal csináltam azóta egy gyorsvizsgálatot és semmilyen vírust nem jelzett.


Kiegészítő infók:

- a Firefox már kb. 2 hete azt csinálja, hogy ha gyorsan bezárom és megnyitom újra, akkor azt írja ki, hogy "A Firefox fut, de nem válaszol". 2-3* kell rákattintani, hogy elinduljon. Eddig ilyen nem volt.

- Van Hard Disk Sentinelem, ami azt írja ki, hogy a merevlemez tökéletes állapotban van, több mint 1000 nap van hátra, stb.stb.

- a Windows frissítések nincsenek bekapcsolva.


Kérdés: mi lehet a baj? Vírus, rendszerhiba, egyéb? Tudtok-e ajánlani más vírusirtót, amit nem kell havonta frissíteni és nem fagy be tőle a gép? Nagyon köszönöm, ha végigolvastad és még inkább köszönöm, ha válaszolsz (értelmesen).



2014. ápr. 13. 20:35
1 2 3
 11/22 Tengor ***** válasza:

Az minőségiek is relatíve sérülékenyek, lógnak a kulcscsomón, kiállnak a gépből, elég picit megtörni és lehet imátkozni, hogy meg tudják menteni az adatokat.

A kínai gagyik meg állásukban tönkremennek.

2014. ápr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Lajos54 ***** válasza:

Igen, valójában a pendrive a különféle fájlok könnyű "ide-oda hurcolására" való. Bár manapság már meglepően hosszú garanciát adnak némelyik típusokra, arra nincs semmi garancia, hogy nem döglik be egyik pillanatról a másikra. Ráadásul valójában nem is megy tönkre fizikailag, mert sok esetben egy formázás után újra használható, csak éppen az addig rajta tárolt adatok vesznek el. Találkoztam már ilyennel többször is.

Ennek ellenére a semminél még mindig jobb megoldás.

Én mondjuk személy szerint a "felhőben" még annyira sem bízok, mint egy jobb pendrive-ban, arról nem is beszélve, hogy utóbbi az én zsebemben van, más garantáltan nem fér hozzá. A nagyvilágba kiküldött személyes adatok... nos, a mai világban, hát... bár lehet, hogy csak üldözési mániám van :)

2014. ápr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én hddre év dvdre szoktam adatokat menteni, azok a legbiztosabbak.
2014. ápr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor lementem majd DVD-re is.

Amúgy gondolom hallottatok már az EICAR-tesztről. Mennyire gáz, ha az avast nem csinál vele semmit? HVG-n láttam és nekik ott a mellékelt képeken az avast kivédte, nekem minden probléma nélkül megnyitotta és nem jelzett egyáltalán. Pedig minden védelem be van kapcsolva.

2014. ápr. 15. 00:30
 15/22 Lajos54 ***** válasza:
Éppen tegnap este próbáltam ki, csupán kíváncsiságból. NOD32 van a gépemen, jogtiszta. Még lementeni sem engedte a fájlt...
2014. ápr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Tengor ***** válasza:

McAfee is elkapta.

Azért ne keverjük a kétféle biztonságot! Az egyik biztonság az, hogy az adatokat milyen körülmények között tudod visszanyerni. Ebben az esetben a felhő az absz. befutó. Elvégre nagyon kevesen vannak, akik áldoznak arra, hogy földrajzilag is elkülönítve tartsa a HDD-t, DVD-t, mindegyik mellé biztonsági őrt fogadjon és legyenek olyan védelmi rendszerek, mint pl az automatikus oltórendszer.

Ha azt a biztonságot vesszük, hogy mennyire nehéz illetékteleneknek hozzáférni az adatokhoz az egy másik kérdés. Mondjuk a felhő még itt is előnyben van, tekintve, hogy a zsebedben lévő pendrivra nem vigyáz a nap 24 órájában biztonsági őr és zárt láncú kamera rendszer.

Azt mondjuk nehéz lenne összehasonlítani, hogy a zsebedből könnyebb-e kilopni a pendrive-ot v. egy felhő szolgáltatást üzemeltető rendszert az internetről feltörni.

2014. ápr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Lajos54 ***** válasza:

:)

Azért nem ennyire veszélyes ám a helyzet a biztonság tekintetében, csak néha nem nagyon van bizalmam az ilyen jellegű dolgokban, mint például ez a "felhő". Itt a biztonság alatt az illetéktelenek általi esetleges hozzáférést értem.

Azért lássuk be, hogy a saját, nálam lévő pendrive-hoz sokkal kisebb eséllyel fér hozzá más. Hogy ellopják a zsebemből? :)

Na, azt próbálja meg valaki XD

2014. ápr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
De légyszi mondja már meg valaki, hogy mi az a felhő :D:D Ilyen dropboxos dolgokra gondoltok? Amúgy igen, azért nem akarom sehova töltögetni mert elég sok "bizalmas" cucc van köztük (pszichót tanulok), nem szeretném ha bárki illetéktelen hozzájuk férhetne.
2014. ápr. 15. 10:52
 19/22 Lajos54 ***** válasza:

[link]


[link]


... és még lehetne folytatni.

2014. ápr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszi. Azóta lementettem már DVD-re, úgyhogy remélem, nem lesz baj.

Azt hiszem, jobb lesz mégis újratelepíteni a Windows-t, mert ma ez fogadott a Hard Disk Sentinelen:

A lemez önteszt során talált 1 hibás szektort.

A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.


Nincs szükség beavatkozásra.

2014. ápr. 16. 23:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!