Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a pár...

Miért van az, hogy a pár itteni linux geek mindig nagyban protestál a linux mellett, de ha jön egy komolyabb linuxos kérdés, akkor képtelenek érdemi választ adni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán mert az igazi linux geekek nem a gyakorikerdesek.hu-n tanyáznak. Ez nem az közösség, ahol a keménymag jól érzi magát. Ahol már méha a dupla kattintás is komoly problémát okoz a kedves usereknek.

Itt többségében csak a szájkaratésokat találod. Egyébként pedig az interneten mindent meg lehet találni, csak ügyesen kell keresni.

2014. ápr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos téves (internet), a linux közösség a régi hardvereket még a nagyvállalatoknál is jobban hanyagolja. Annak ellenére, hogy mégis azt szajkózzák mindig, hogy gyenge/régi gépre linuxot... (Most az XP miatt ez még hangsúlyosabb.) Aztán ha nem úgy működik, ahogy kéne, akkor meg eltűnnek. Vegyél új gépet. Kár, hogy a cél itt konkrétan az adott gép életben tartása (pl. gyereknek, másik lakóhelyen stb.) Ezerszer látni ilyet.
2014. ápr. 18. 23:21
 3/5 Tengor ***** válasza:

Csak akkor ajánlhatom a linuxot, ha 100%-ig ismerem az összes kiadást és minden hibára tudok megoldást mondani?

#1-el is egyet értek. Ahogy az atomtudósok, az agysebészek és a cukrászmestereknek úgy a linux guruknak sem a GyK a találkahelyük, a komplikáltabb, specifikus kérdésekre nem itt fog választ kapni a kérdező.

2014. ápr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:

Olyan nagy gurunak nem tartom magam (de sok-sok éve ezzel foglalkozom) és nem is érdekel, hogy más mit használ. Nincsenek Linux-részvényeim és hittérítő sem vagyok.

De ha van komolyabb kérdés, azt igyekszem megválaszolni.

Viszont ha olyan a kérdés, ami után guglizni kell és oldalakon át kifejteni, magyarul hosszú és nem is tudom séróból kivágni, akkor nem válaszolok vagy csak iránymutatást írok.

Saját elhatározásomból válaszolok, nem kapok sem pénzt sem semmit érte, ezért a saját időmet én osztom be, senkinek nem tartozom elszámolással vele.

Az aktuális kérdezőnek is működik a gugli, ő is tud olvasni és a probléma nála merült fel. Oldja meg, vagy ha nem tudja, bízzon meg a megoldással és akkor megoldom. Ebből élek.

Kérdezni persze lehet, de elvárni és követelni, hogy egy ingyenes oldalon megoldjuk valaki baját, azt nem.

2014. ápr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt linux témában maximum elvakultakat, tipikus gurunak tűnni akarók fognak vitázni veled ha problémába ütközöl. Az olyan kérdések amik nem arról szólnak hogy windows 7 mellé lehet-e linuxot telepíteni, azokra már itt nem fog válasz érkezni. Ahogy én észrevettem itt csak a vitába szállók vannak nagy hanggal. Mondjuk ez érthető ez nem egy kifejezetten szakoldal, most itt nem csak erre a témára gondolok, hanem akármelyikre. Ez inkább amatőr segítőszándékú, vagy ami ennél is rosszabb, felületes tudással rendelkező okoskodók játszótere.
2014. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!