Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Okostelefont vagy tabletet...

Okostelefont vagy tabletet vegyek és milyet?

Figyelt kérdés

Legfontosabb az lenne nekem, hogy GPS legyen rajta, vagy google, lényeg h A-ból B-be könnyen el tudjak jutni (legalábbis a fővárosban főképp,tömegközlekedve+gyalog, mert nem vagyok túl jártas ott). Továbbá sokat is fogok utazni, így unaloműzésnek kellene, így nem árt, ha internet volna rajta, plusz pdf/word, habár ezek, ahogyan néztem mindenhol van már.

Igazából ezeket tablet is és okostelefon is tudja, habár tény, hogy a tableten könnyebb olvasni a nagy kijelző miatt, meg gyorsabb is, viszont sokkal drágább, ha meg veszek, akkor nem gagyi verziót szeretnék, de 100-200 ezret meg rengetegnek tartok rá. Főleg, hogy végignéztem a szolgáltatókat, és nagyon nem is lehet előfizetés nélkül internetet kapni hozzá.


Úgyhogy várom a hasznos tapasztalatokat. Minél nagyobb kijelző, minél olcsóbb, és minél gyorsabb, annál jobb :) utánanéztem már 1-2 eszköznek, de olyan sok van, hogy nem tudom, melyikkel járnék igazán jól.



2014. ápr. 23. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Google Nexus teló.
2014. ápr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tényleg szép és jó telefon,csak kissé drága...

néztem a Nokia Lumia 520-t is, az kb fele ár, igaz sebességben lehagyja a nexus...

Nem tudom mivel járnék jobban :D Előnyök-hátrányok bmelyikről??? Vagy esetleg ezeknél is jobb?

2014. ápr. 23. 22:48
 3/9 anonim ***** válasza:

egy autószervíz bejáratánál ki van írva:


Ön azt szeretné, hogy autóját jól, gyorsan és olcsón javítsuk meg.


Nos ebből egyszerre csak kettő teljesülhet, tezszőleges párosításban. a három együtt sosem.


a teló választás is ilyen


Neked az LG flexre lenne szükséged. 6", gyors mint a szél, és bírja a kiképzést.

Van egy olcsóbb, az xperia Z ultra..6,4", és.. Sony!


örök darab mindkettő!

2014. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jól vitted végig az analógiát.


nagy kijelzős - olcsó - telefon


nagy kijelzős + olcsó = nem telefon (hanem tablet)

nagy kijelzős + telefon = nem olcsó, és - bár sokan nem értenek egyet velem - nem telefon

olcsó + telefon = nem nagy kijelzős


Miért nem telefon a nagy kijelzős? Szubjektív, de hátha egyetértenek velem többen... azért, mert:

- nem elegáns (régen a nagy mobilok bunkofonok voltak, ezek is kb. azok)

- nem praktikus (nyáron hova a fenébe rejted el?)

- a fél arcodat letakarja beszélgetés közben (hacsak nem te vagy Hulk), vicces


100e alatt vehetsz egy viszonylag jó (na jó, elfogaható) telefont, aminek ugyan nincs nagy kijelzője, de telefonálásra, navigációra, meg elhagyni pont elég, és mellé egy olcsó tablet, ami unaloműzésnek csak wifi-n jó szolgálatot tehet.

2014. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kutyus21 válasza:

Helló hát 100.000 ezer alatt ezeket nézd meg

Nokia Lumia 1320

LG Optimus Nexus 4

Sony Xperia SP

2014. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát odáig már eljutottam, hogy maradok egy okostelefon mellett, mivel valóban épp ezen ok miatt, hogy egy tablettel lehet csak a bajom lenne, mivel túl nagy. A nagy kijelzőt így legfőképp úgy értem, hogy a telefon méretéhez képest, de pl egy Nexusnál nagyobb már nem kellene.


Most pedig már csak azt nem tudom eldönteni, hogy jó árban, mi az ami jó, továbbra is benne vannak a pakliban a Lumiák, a Samsung, Sony, LG. Azt eldöntöttem, hogy 30-40-nél többet nem túl szívesen dobok ki értük, még ha jó minőséget is kapok. Csak az ilyen "olcsó" telefonok, tényleg messze vannak a drágább társaiktól.

A javasolt telefonokat meg végignézem, habár azt hiszem, ezek 70-80 ezertől kezdődnek :/

2014. ápr. 26. 12:30
 7/9 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kutyus21 válasza:
50%

Nekem egy Nokia Lumia 520-am van, és imádom 45.000ezer forint volt 10 hónapja van meg, és nagyon strapabíró repült meg elázott az esőben és még, mindig működik ajánlom neked meg, ezeket is.

Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 525

Nokia Lumia 620

Nokia Lumia 625

Nokia Lumia 720

Nokia Lumia 820

amúgy minden Nokia Lumia telefonra ingyenes GPS van amihez internet sem kell és pontos gyorsan talál jelet nagyon jó a hangszórója Max hangon sem torzít.

LG Optimus L5/2

LG Optimus L7/2

LG Optimus L9/2

LG Optimus 4X HD

Sony Xperia M

Sony Xperia L

Sony Xperia P

Samsungot meg nem ajánlom mert egy túl árazott műanyag akadozó szappantartó további jó nézelődést és választást.

2014. ápr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sony Xperia SP <3

Csak vigyázz, nehogy melegedőset fogj ki. Érdemes kapásból rootolni, tűzfalat tenni rá, valamint a satima módot használni. Nekem egész nap bírja a gps (ezt csak nappal értem pl nyáron) és még késő este tudok nézni egy filmet.

Hogy miért nem Z? = mert sok havernál bedöglött.

A Z2 meg mire kijött addigra megvolt az SP, 2 teló nem kell.

2015. febr. 14. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!