Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megváltoztatni...

Hogyan lehetne megváltoztatni egy video fájl FPS-ét?

Figyelt kérdés
Jelenleg 24 FPS-sel játssza le a filmet a lejátszó, hogyan lehetne átállítani 25 FPS-re?

2014. ápr. 29. 00:14
 1/6 anonim válasza:

Szerintem sehogy, mert ha jobban belegondolsz hogyan "generálnál" plusz képkockákat? Lehet hülyeséget mondtam, de szerintem így lehet valahogy.


OFF: Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Ez a Reisz név ismerős nekem!

2014. ápr. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megoldható, ha összenyomod, plusz képkockát nem kapsz vele és a játékidő is csökken. Például a leggyorsabb, ha mkvmerge-ben 25000/24000 (vagy fordítva, kicsit késő van már) stretch by értékkel elmented. Így a filmed ugyanannyi képkockából fog állni, de abból már 25-öt játszik le másodpercenként, nem 24-et. Viszont a hangsávot is meg kell nyújtani ennyivel. Ez egyszerű és gyors megoldás, viszont van lejátszó, ami nem szereti.


Lehetőség még a konvertálás. Programja válogatja, mit alkalmaz, valamelyik képkockát duplikál, valamelyik csak ugyanúgy összenyomja, a hanggal nem kell külön foglalkozni, de a lejátszással sem lehetnek cserébe gondok. Viszont jóval nagyobb a számítási teljesítmény igénye.

2014. ápr. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fentiekhez csak annyit tennék hozzá, hogy nem kell átállítani. Nem hiba, hogy 24 fps-sel játssza, ez a mai digitális standard a régi PAL és NTSC helyett. Sőt, a moziban a rendes vetítőgép is ennyit vetít másodpercenként, innen került át a digitális HD világba is.


Röviden: Ne nyúlj hozzá, hacsak nem kifejezetten az a szándékod, hogy ezekkel a programokkal/feladatokkal ismerkedj.

2014. ápr. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Format factory-val vagy egyéb konvertáló progival át lehet konvertálni.
2014. ápr. 29. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: 20 éves vagyok... :)


Igen közben a Format Factory megoldásra magam is rájöttem, meg még az Adobe Premier is szóba jöhet. Másrészt meg okkal akarok hozzányúlni, van valami amit csak az FPS megváltoztatásával tudok elérni, de ez most hosszú leírni mi az... :)

2014. ápr. 29. 11:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Az emberi szem 24 fps-től látja folyamatosnak a képet, ezért ennyi elég is (persze játékokban azért több kell, de filmhez elég ennyi).
2014. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!