Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem bootol be a gép, és...

RMónika kérdése:

Nem bootol be a gép, és telepítő dvd-t sem olvas be, pedig a dvd hibátlan, mit tegyünk, hogy a telepítés el tudjon indulni?

Figyelt kérdés

Filmet néztünk dvd-ről, és közben leállt a gép, azóta nem bootol be, és a telepítő dvd-t sem olvassa be. A filmet is úgy kellett kibányászni az olvasóból, azóta se nyitja csukja a gép magától, csak ha a kis lyukon gemkapoccsal piszkáljuk ki. A bios-ban átállítottam cd-rom-ra a bootolást, de úgy se jó, csak hibaüzenetet ír ki: "DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER".

Mit tudnék kezdeni vele, hogy legalább a telepítést elindítsa?


2014. máj. 29. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Cseréld ki az optikai meghajtót.
2014. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tönkrement a winchester és a DVD meghajtó is... Esetleg a táp lehet rossz és magával rántotta a dolgokat...
2014. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát mindenképpen szét kell szedni a gépet :( Arra majd csak akkor vállalkozok, ha a párom hazaért, de azért nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 29. 14:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Tényleg az optikai meghajtó volt a hibás. Kivettük és azóta működik a gép rendesen. Mindenkinek adtam zöldet, köszönöm.
2014. máj. 31. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!