Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » MacBook PRO 13 (nem retina)...

MacBook PRO 13 (nem retina) vagy 2014-es Air?

Figyelt kérdés

Jövőre jön az egyetem, úgyhogy be kell ruháznom egy új gépre. Sajnos a mostani laptopom már haldoklik.

Nem hypeból, egyszerűen csak szeretnék megismerkedni a Mac rendszerrel, hátha megbarátkozunk. Már csak azért is, mert nem itthon megyek egyetemre, és Winnel elég sokat szívtam már (folytonos újratelepítések miatt - bár lehet az már a gépem hibája, nem tudom)... Szóval, a lényeg:


Átlagos felhasználásra, illetve amire egy egyetemista csaj használhatja a gépét (mondjuk pl. prezentációk készítése).

Kép- és esetleg néha videószerkesztés.

Aztán ezen felül Ableton Live. Ez nagyon fontos.


Melyik lenne ideálisabb? És milyen felszereltséggel? Gondolom a 8GB RAM alap, ezenkívül elég az i5-ös proci vagy i7-es kéne inkább hogy minden patent legyen?

És még egy bónusz kérdés: Mac rendszer elfogadja a külső HDD-t? (lehet hogy ostoba kérdés, de Apple-nél semmiben sem lehetek elég biztos... :D)

Köszi!



2014. jún. 1. 19:29
1 2 3
 21/25 anonim válasza:

Én is most tervezek Macbook Air-t venni (13"). Jelenleg egy 17"-os HP laptopom van (régen asztali PC-m volt 24"-os monitorral ezért nem adtam 17"-nál alább --> megbántam) de annyira nehéz + lassú (programozó infós vagyok), hogy én is váltani szeretnék. Azért döntök a 13-as Air mellett, mert vékony, könnyű, gyönyörű és most a WWDC-n bejelentették hogy nem kell külön plugin videonézéshez, így akár 14 órára is növekedhet az akkumulátor idő (ha csak a fele is jó terhelés mellett, akkor is egy nagyon szép eredmény). Ha minden igaz, egy nagyon kedves ismerősöm hoz 20. születésnapomra egyet JÚESZÉJ-ből.


Remélem neked is sikerül a legjobbat választanod.

2014. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Eddig sem kellett semmilyen plugin videonézéshez..
2014. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, most már rendes zavarban vagyok... :D

Már a retinás Pro is eszembe jutott, abból a 13-as még kisebb is mint az Air, csak a súlya nagyobb picit. Viszont erősebb. Ja és drágább...

És az igazat megvallva, a retina tényleg jó lehet, de valahogy... Hááát, szerimtem visszafogja a gépet nagyon.

Úgyhogy alszok még párat rá :)

2014. jún. 4. 02:11
 24/25 anonim ***** válasza:
A 13as retina Pro nagyobb, mint az Air..:)
2014. jún. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Hoppá, ezt elírtam... Mindegy, lényeget kibogozzátok belőle :D
2014. jún. 4. 06:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!