Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni? Nem igazán...

Tudnátok segíteni? Nem igazán találtam meg neten a válaszokat az alábbi kérdésekre. Köszi! :-)

Figyelt kérdés

Mi a legfontosabb feladata a tranzisztornak a digitális számítógépekben?

Ki volt az, aki matematikai szemszögbõl közelítette meg a számítógépeket, és egyik irányelve szerint a

programot és az adatokat nem kell megkülönböztetni?

Mennyi idõt vett igénybe az 1890-es Amerikai népszámlálás adatainak feldolgozása az egyik elsõ

számítógép segítségével?

Mire használták Alan Turing által 1943 terezett számítógépet?

A bit a digitális számítógépek adatainak alapegysége.

Hány bit hosszú egy byte?

Mi a feladata a PC-be szerelt alaplapnak?

Mi a CPU feladata?

Mi a GPU feladata?

Mi határozza meg egy számítógép sebességé?


2014. jún. 3. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Én butus már el is kezdtem válaszolgatni, pedig ugyanennyi idő lenne neked is megtalálni a válaszokat... :)


"Nem igazán találtam meg neten a válaszokat az alábbi kérdésekre." aki keres, az talán, aki nem, az... :)


Google és írd be szépen, egyébként a kérdések egy részére a választ itt megtalálod: [link]


Az alaplaphoz, CPU-hoz, GPU-hoz szintén tartozik Wikipédiás odlal például. A tranzisztorhoz is...



A 2.-ra válaszolok csak konkrétan: Neumann János (nézz utána a Neumann-elveknek!)

2014. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!