Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pontos választ még nem talalta...

Pontos választ még nem talaltam ilyen jellegu kérdésekre. Kezdő testépités. Tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés
22éves vagyok, pár éve még 115 kilos voltam, csak felesleg volt rajtam. Mostanra sikerült 85 kilora fogynom, és mivel az eddigi életem eléggé összevissza volt, most jutottam el arra a szintre hogy teljesen oda tudnék figyelni a kondizasra/testépitésre. A konkrét kérdésem a kovetkezo: hogy ha teljesen az alapokrol kezdenem a dolgot, hogyan álljak neki? Nem csak az erőnlét, hanem a forma is lenne a cél. A mostani testalkatommal megvagyok elégedve, de elég "puha" vagyok, ha lehet ezt igy mondani. Fogynom kellene még? Vagy valahogy át lehet alakitani a maradék felesleget? Sajnos teljesen új még nekem a dolog, szoval sem edzésterveket, sem étrendkiegészitőket nem ismerek. Ami az étrendet illeti természetesen találok a neten szép számmal, ám ha mégis valaki adna pár kezdő tanácsot, az is sokat segitene. üdv

#edzés #kondi #kezdő testépités
2012. nov. 26. 19:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Kezdjük az edzéssel:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]


Zsírt átalakítani nem lehet izommá és van még egy rossz hírem:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


Ha sok a zsír rajtad, akkor szálkásító diéta kell:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]


Ha pedig nem sok zsír van rajtad (4-5kg), de még izom sincs sok, akkor először tömegnövelő étrend és utána, ha van kellő izomméret, akkor szálkásítás. Tehát először tömegnövelés:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2012. nov. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!