Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Áramszünet után miért nem...

Áramszünet után miért nem indult a Windows?

Figyelt kérdés

Volt egy pár mp-es áramszünet miközben épp ment a gép, ezután bekapcsoltam és fagyott, nagyon lassú volt, ezért újraindítottam és utána már csak ezt a szöveget írta ki:


A Windows nem indítható, mert az alább fájl hibás vagy nem található:

/WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM.


Ekkor betettem a telepítő CD-t, és azt láttam, hogy a C partíciónál azt írja, hogy a teljes partíció szabad, pedig azon volt a Windows. Nem tudtam mit csinálni vele, így töröltem és újra létrehoztam és így telepítettem újra, de most olvastam egy fórumon, hogy ez nem hozza helyre ha sérült valami??


Most eddig fut rajta a Windows rendesen, valószínű hogy megint találkozni fogok azzal a hibával? Szeretném megelőzni ha lehet, mit csináljak? vagy hagyjam így ahogy van?



2014. júl. 8. 19:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Megsérült a registry, a rendszer "lelke". Ha más nem sérült, akkor helyreállítható lett volna biztonsági mentésből, de így, hogy törölted a partíciót, és újraraktad a rendszert, halott ügy.


A hibával bármikor találkozhatsz újra, ha lemezírás közben hirtelen megszakítod az áramellátást, mert az adatvesztéshez vezet. Ha picit töröd a fejed, akkor tudni is fogod, miért. Egyébként céges gépeken pont emiatt szoktak szünetmentes tápot használni.

2014. júl. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!