Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tölt a laptopom, ha...

Miért nem tölt a laptopom, ha fel van nyitva? (Több lent, lány vagyok és rohadtul nincs ehhez kompetenciám)

Figyelt kérdés

Szóval van egy laptopom, windows 8 van rajta és mostanában vettem észre, hogy ha használom és dugom fel töltőre akkor rohadtul nem töltődik (bocsi ideges vagyok). Azzal kezdődött, hogy ugye mielőtt lemerülne szól, hogy 10% van már csak, ha ezt kiírja és én csatlakoztattam a töltőre nem töltötte, csak ha lecsuktam... Ugyanakkor ha 10%on felül volt, és csatlakoztattam az aksira akkor töltött.

most ez megváltozott. Csak akkor töltődik ha lecsukom a gépet. MI a fene baja van?? Légyszíves nagyon sürgős már komolyan agyhalált kapok ettől. Lehet h az operációs rendszerrel van a gond? Egy éves a laptopom, nincs semmi baja.



2014. júl. 14. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen úgy használod hálózatról,hogy az akksi bent van és járatva van feleslegesen,akkor 1 év alatt simán bemondhatja az unalmast.Nagyon nem tesz jót az akksinak,ha folyton töltve van.Tehát valószínűleg akksi probléma.Próbáld meg azt,hogy kiveszed az akksit és simán hálózatról használod a gépet.Majd vissza teszed az akksit és megnézed,hogy még mindig fennáll-e a probléma.Persze ennek az ellenkezője is lehetséges.Ha sokáig nem használod az akksit,akkor is tönkre mehet.
2014. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de sosem nyomattam így,mindig megvártam, amíg lemerül meg hasonlók... szóval ha valamiről nem tudsz valamit (ez esetben a használatról) akkor inkább ne írj semmit, köszönöm
2014. júl. 14. 10:33
 3/7 A kérdező kommentje:
amúgy azt próbáltam már... és nem változott. nem lehet hogy a w8 miatt van?
2014. júl. 14. 10:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Ó,elnézést.Valószínűleg Te egy ritka kivétel vagy.Eddig az összes nő ismerősöm kínozta az akksiját.:D
2014. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem baj, csak nagyon szeretem a laptopom és nem akarok , hogy tönkremenjen, ezért nem nyüstöltem sokáig töltéssel. :)
2014. júl. 14. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... nekem anno a HP-s laptopomból direkt kiszedtem az akkut, mert főleg áramról használtam, és ennek ellenére egy félévet sem bírt ki. (Álló, nem használt helyzetében magától elromlott! Ráadásul mivel tényleg nem használtam csak akkor vettem már észre, mikor lejárt az 1 év ami után már akkut nem cserélnek... szóval hurrá)

Most Sony laptopom van, majd nem egy éve és nem vettem ki az akkut de még mindig tökéletesen működik.


A kérdésedre pedig azt válaszolnám, hogy ha csak egy éves vidd vissza a szerelőhöz, gondolom van rá garancia. Ha nem hardverhiba úgy tudom ingyen megcsinálják. De ha szerencséd van, talán még az akkut is kicserélik, attól függ milyen feltételek mellett vásároltad meg a laptopot.


De semmiképpen se hagy így ahogy van, mindenféleképpen nézesd meg!

2014. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi. :) lehet h újratelepítjük. mert egyébként töltődik csak akkor nem ha fel van nyitva.
2014. júl. 16. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!