Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet bizonyítani manapság...

Lehet bizonyítani manapság valahogy, hogy egy digitális képnek ki az eredeti tulajdonosa? Egy csomó kép van a neten amiben még vízjel sincs.

Figyelt kérdés
Legalább azt tenne bele a tulaj jobban átláthatóbb lenne, hogy melyik képet lehet használni és melyiket nem, mert így elég nagy a zűrzavar.
2014. júl. 23. 20:53
 1/7 soccerway ***** válasza:
a neten minden mindenkié
2014. júl. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A vízjelet is kilehet venni!
2014. júl. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jah de ha beperelnek elég nagy a bünti az a gáz.. ahhoz képest ahogy nézem nem sokan félnek ettől :)
2014. júl. 23. 21:00
 4/7 soccerway ***** válasza:
mitől kéne félni? Mi nem terjesztünk pedofil képeket.
2014. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
még szép de ha egy üres papírt lefényképez valaki és te lemásolod akkor is beperelhet...sőt most hoztak egy olyan törvényt ha lefényképezel valakit és nem kérdezed meg előtte akkor beperelhet. Azért ez már durva.
2014. júl. 23. 21:20
 6/7 Lajos54 ***** válasza:

Az utóbbi a "Személyiségi jogok védelme". Tulajdonképpen valahol jogos.

Az eredeti kérdésre: a különféle fényképezőgépek nem egyforma bőséggel, de tárolnak a képfájlban különféle adatokat (EXIF), amiben dátumokon, a képre vonatkozó beállításokon kívűl vannak egyedi azonosítók is. Viszont megfelelő programmal ezeket is lehet módosítani, sőt el is lehet távolítani. Tehát így elvileg nem lehet bizonyítani semmit.

De bizonyos dolgok (például a felvétel helyszíne és hasonlók) már komoly erővel bírnak. Például az én ablakomból, kocsimból (ha látszanak ra képen jellemző részletek és még számtalan momentum bizonyító erejű lehet.

Amúgy az (részben) igaz, hogy ha felteszek a netre egy képet, az "közprédává" válik, de azért itt is vannak korlátok. Ha van bármilyen egyedi azonosító (például vízjel) és azt valaki eltávolítja, akkor az már szándékos megtévesztés. Vagy ha a képet sajátjaként beállítva publikálja, kereskedelmi céllal felhasználja, az mind a szerzői jog megsértése.

A legtöbb esetben azonban a neten található képeket magáncélra fel lehet használni, bár nem árt a forrást megjelölni például publikálás esetén.

2014. júl. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na és ha pl. valaki csinál egy olyan oldalt ahol háttérképek vannak és hirdetések is futnak az oldalán akkor az minek számít? Kereskedni nem lehet a képekkel viszont a képek által szerez bevételt. A képek miatt jönnek az oldalra viszont a reklámból van a bevétel.
2014. júl. 24. 09:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!