Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet, hogy nem bírja a...

Lehet, hogy nem bírja a tápegység a processzort?

Figyelt kérdés

Üdv! Olcsó pénzért hozzájutottam egy ilyen géphez:

HP Pavilion Slimline s3047.de

Az oldalon írja, hogy támogat Phenom X4 processzort. Vettem is egy 9950 Black Editiont. Amikor betettem, nem volt kép. Majd elgondolkoztam, lehet hogy a tápegység gyenge. 170 Wattos. A gépben van még egy 9600 GT is. Volt kéznél még egy mini 24 pines tápegységem (280W), de azzal el sem indult. Ma megyek tesztelni, hogy jó-e egyáltalán a proci, és hogy megy-e kétmagossal a gépem. Ha nem, szerintem az alaplap a ludas... Ha kétmagossal megy, megpróbálom beröffenteni egy 500 Wattos táppal. Van még remény?



2014. aug. 8. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikor megvetted, működött? Vagy nem volt benne proci? 170 W-os PSU-val kétlem, hogy olyanra tervezték volna, ami támogat ilyen bikra processzorokat (persze ha támogatna is, elindulni tényleg nem fog vele). CPU-hiba elég valószínűtlen, nem jellemző, hogy tönrkemenjenek, de akkor látszani szokott valami fizikai sérülés. Remény van, mert az 500-as táp már kicsit bíztatóbb, de azért ha működik is, egy picit erőseb hűtést nem ártana szerválni (meg ha játékra kell, VGA csere is jól jön).
2014. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Hűtéssel nincs gondom. Úgy vettem meg a gépet, hogy hibás volt. A benne lévő 2magos processzor volt rossz. Ma tudom egy működő kétmagossal letesztelni. [link]
2014. aug. 8. 13:50
 3/5 A kérdező kommentje:
A vga-ból most lejjebb adtam. Gyengébbel fogom használni.
2014. aug. 8. 13:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Háát, hiába mondják, hogy a CPU volt a rossz, én ugyanakkora esélyt adok az alaplapnak is. Ha nem piszkálják, egy processzor örök élet+1 nap - de alatta a lap? Hát max. amíg a kondik nem kezdenek púposodni, talán 5-10 év. Mondjuk az sem egy hihetetlen nagy tétel ma már használtban, de azért mégis csak kellemetlen.
2014. aug. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Majd meglátjuk :)
2014. aug. 8. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!