Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha nem ismeri...

Mit tehetek, ha nem ismeri fel a számítógép a háttértárat?

Figyelt kérdés
Rádugom a gépre és semmi nem történik. A kis lámpa világít a háttértáron, hogy van neki áram, de a gép nem tesz vele semmit, de nagyon le kellene szedni a dolgokat a gépről, mert már nincs rajta hely. Valaki segítsen kérem!
2014. aug. 17. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálkozz Linux-szal. Ott nagy valószínűséggel látni fogja.
2014. aug. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Meg valószínű, hogy win7-en is, de ha újratelepítem már nem kellene háttértár mert eltűnik minden. Semmi megoldás nincs hogy észlelje?

Ui.: nem tudom újratelepíteni

2014. aug. 17. 21:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Hé, a kérdésedre válaszoltam! Ha azt mondom, hogy Linuxon látni fogja, akkor Linuxon látni fogja, és ne kötözködj!

Nem egyszer volt már ilyen problémám, hogy bármit csináltam, windows a büdös életbe vagy nem ismerte fel a meghajtót, vagy felismerte, de nem tudtam belemenni, vagy azt írta, hogy csak akkor nyitja meg, ha formázom.

Átmentem Linuxra, felismerte egyből, lementettem róla a dolgokat, leformáztam, és windows egyből látta.


Szóval ennyi: windows ha nem látja sehogy, akkor formázás nélkül, nem fogja.

2014. aug. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na neked meg ahogy olvasom, pont az ellenkezője kéne. Akkor is: linuxba be, leformázod, windowsba vissza, rámásolod a dolgokat és ennyi.

Hiren's boot programot tudom javasolni, ahhoz nem kell telepítgetni.

2014. aug. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én nem kötekedni akarok, csak közöltem, hogy nem tudok újratelepíteni és ehhez se igen értek amit leírtál. Nem hiszem hogy bármit le tudok tölteni mert a hely hiánya miatt nem akar az interneten se végrehajtani semmit.

Egy kicsit konyhanyelven is elmagyarázod ezt a dolgot?

2014. aug. 18. 12:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, hogy letölteni se tudsz..ez már így gázosabb, mert maga a cucc, amit le kell tölteni, 594 mega. Konyhanyelven meg nem nagyon tudom leírni, mert ha elmagyaráznék minden lépést, akkor estére nem végeznék. Röviden leírom, és utána próbálj neten nézelődni, ha valamelyik része nem megy. Egy alap rendszer telepítési tudás mindenképp szükséges hozzá.


Van egy ilyen rendszer-féleség, hogy Hiren's boot. Rendszergazdák svájci bicskája. Ezt kell letölteni, és pl. egy rufus (ingyenes, nem kell telepíteni) nevű programmal pendrive-ra rátenni.

Ezután újraindítod a gépet, bebootolsz a pendrive-ról.

Ha jól csináltad, akkor megjelenik egy fekete képernyő, rajta szöveg. Ezek lesznek az opciók, amiket választhatsz. Ha jól emlékszek fentről a 3. kell neked, de úgyis benne lesz a nevében, hogy "Linux" akármi. Kiválasztod, ENTER, elkezd tölteni, kis idő után bejön a linux. Rádugod a külső vinyót, File Explorer-be megnézed, hogy látja-e, bele tudsz-e menni. Ha igen, akkor meg csak annyi a dolgod, hogy megnyitsz 2 File Explorer (mint ha windowsban az intézőt használnád). Egyik megnyitod azt a helyet ahonnan másolni akarsz, másikon a külső vinyót, és átmásolod, amit akarsz. Onnantól minden ugyanúgy működik, mint windowsnál.

2014. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!