Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért a firefox ikon jelenik...

Szabó Zoltán 47 kérdése:

Miért a firefox ikon jelenik meg a PDF fájlok mellett a windows intézőben?

Figyelt kérdés
Valamit elállítottam a gépen, és az óta a firefox ikon jelenik meg a PDF.-ek mellett. (Windows XP). Azt társítással el tudtam érni, hogy ha rákattintok az adobe reader nyissa meg a PDF fájlokat, de azt sehogy sem tudom visszaállítani, hogy az Adobe PDF ikon is jelenjen meg mellettük az intézőben. Hogyan tudom visszaállítani, mert így szokatlan és zavaró. A segítséget előre is köszönöm.

2014. aug. 26. 21:14
 1/9 csacsi2 ***** válasza:
Ikongyorsítótár miatt a változások csak a gyorsítótár kiürítése után lesz látható. Totalcommander-ben elég csak újraindítani az alkalmazást.
2014. aug. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 csacsi2 ***** válasza:

gép újraindítása után sem lesz jó az intézőben akkor :

[link]

2014. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves Csacsi2 !


Köszönöm a javaslatot. Total Comandert azon a gépen nem használok, de a második válaszod linkjében leírtakat este kipróbálom. (Az otthoni gépemmel van a probléma). Újabb kommentben leírom az eredményt.

2014. aug. 27. 08:06
 4/9 csacsi2 ***** válasza:

IconCache.db tárolja az ikonokat a gyorsítótárazásra. Az nem frissül valamiért, akkor ha törlöd újraírja.

Ki is kapcsolhatod az ikongyorsítótárat. futtatásba írd: control folders

nézet fül -> Ne gyorsítótárazza a miniatűröket

[link]

2014. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves Csacsi2 !


Köszönöm a segítőkészségedet. Letöltöttem a total commandert. Ha abban nézem akkor a PDF fájlok mellett PDF ikon jelenik meg. Töröltem a IconCache.db fájlt. és bepipáltam a "Ne gyorsítótárazza a miniatűröket" A fixitet nem sikerült futtatni, valami másik programot hiányol hozzá.

A probléma továbbra is fenn áll. A windows intézőben a PDF fájlok mellett firefox ikon jelenik meg. Ha megnyitom a PDF fájlokat, (Az adobevel nyitja meg automatikusan) a tálcán PDF ikonnal mutatja a PDF fájlt. Csak az intézőben nem akar eltűnni a firefox ikon. Használható a gép így , csak zavaró és szokatlan. Van még ötleted ?

2014. aug. 27. 20:40
 6/9 csacsi2 ***** válasza:

Csak annyi hogy frissítsd az adobe reader-t, más nem jut eszembe.

A mappa beállításaiban változtattad a fájltársítást (control folders)?

[link]


Szerintem a firefox (31) a ludas benne (bug), nekem is egy nagytakarítás alkalmával átállította ,de visszaállításom sikeres volt. Amennyiben van a firefoxban valamilyen kiegészítő (pl. PDF Download) akkor azt tiltsd le!


Firefoxban a fájltársításokat a mimeTypes.rdf fájlban tárolja. Töröld a profilmappából (helyezd át máshova)!

profilmappa helye, címsorba about:support

Profilkönyvtár megnyitás...Esetleg a firefox beállításaiban az alkalmazásoknál a pdf -et állítsd mindig kérdez-re!

[link]

2014. aug. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Csacsi2 !


Nem győzöm megköszönni, hogy ismeretlenül is ennyit foglalkozol a problémámmal.

Az adobe reader eltávolítását és újra telepítését, még az első lépések között megtettem.

A társítás, mint korábban írtam, olyan szempontból sikeres volt, hogy a PDF fájlok az adobet használják megnyitáskor, de az intézőben továbbra is PDF ikon maradt.

Én végig arra gyanakodtam és gyanakszom most is, hogy a Firefox állított át valamit. Ezért a firefox beállításaiban is nézelődtem. Ott van egy olyan fül az beállításban,hogy alkalmazások.Ebben található a "hordozható dokumentum formátum (PDF)" Nos az irodai gépemen ez mellett a következő szerepel : "Adobe Acrobat használata (alapértelmezett)" , az otthoni gépen -ami a problémás -, pedig ezt nem tudom kiválasztani a legördülő lehetőségek közül, ott a következő szerepel : "Adobe Acrobat használata (Firefoxban)(alapértelmezett)" Szerintem itt lehet a kutya elásva, és nagyon össze is vág azzal amit a mostani hozzászólásodban írtál. Csak azt nem tudom, hogy miért nem engedi otthon "Adobe Acrobat használata (alapértelmezett)" opciót választani, illetve ez a lehetőség miért nincs a legördülőben ? (Mellesleg a probléma egy Firefox frisítés után jött elő.) Az is igaz, hogy az irodai gépemen Windows 7 Profession van, míg otthon windows XP, de nem hiszem, hogy ez befolyásolja a problémát.

A control folders-t is néztem már. Ott is gyanús, hogy a PDF-hez ugyan engedi társítani az Adobe readert, de alapértelmezettként Firefox html dokumentum szerepel. Ha az alapértelmezett gombra kattintok, akkor erre állítja vissza, amit aztán újra át tudok írni Adobe-re. Valahol valami alapértelmezést a Firefox erőszakosan megváltoztatott, amit meg kellene találni. Minden esetre amiket írtál a legutóbbi hozzászólásodban ki fogom próbálni.

Még egyszer nagyon köszönöm a segítőkészségedet.

2014. aug. 29. 08:30
 8/9 csacsi2 ***** válasza:

Még ami eszembe jutott...

A firefox nem menti a beállításokat... Ez olyankor fordul elő, ha a profilkönyvtárban van egy user.js fájl. Ezt programok, kiegészítők hozzák létre. Feladata, hogy a firefox indulásakor ezt a fájlt betölti és az ott található beállításokkal fog indulni (visszaállítja)!


-Tehát ha találsz ilyet töröld!

-Feltöltöttem saját mimetype.rdf fájlomat, cseréld le a tied... (zárójelet vedd ki a linkből)

[link]

-indítsd el a firefoxot. Alkalmazásoknál ellenőrizd, hogy a PDF -nél mindig kérdez legyen (szerintem hagyd azon)


sehogy nem megy hozz létre egy új profilt!

Lépj ki a firefoxból, futtatásba írd; firefox -P


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__4..

2014. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Csacsi2 !


Nagyon köszönöm a sok segítséget. A hét végén nem értem rá vele foglalkozni, de előbb vagy utóbb meg fogom oldani. (Lassan már megszokom, hogy a PDF fájlok mellett, Firefox ikon van :) )

2014. szept. 1. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!