Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A processzoromat nem tudom...

A processzoromat nem tudom huzni ez mért lehet?

Figyelt kérdés

Az alaplapom gigabyte eg41mft-us2h és a processzorom q8300 lenne ami alapjáraton 2.5GHz de felszeretném huzni 3GHz re de sajnos valamiért nem engedi vagy blokoja .

A 3GHz re átudom álitani 2.5 ről de mikor a biosz utána ujra indul hogy 3GHz en legyen hejete visszarakja alap orajelre vagysis 2.5 re , ez mért lehet ?

Egy q6600 as processzorom is volt az alaplapomban de azt tudtam huzni a q8300 at már nem lehet.

Az alaplapom minden 775 ös processzort támogat amihez F2 frissités kell és rev1.3 verzios, a q6600 F2 volt benn4 de mikor a q8300 at beleraktam az alaplapba felismerte a processzort , de lehet hogy a q8300 nak ujabb biosz frissités kell ?

Aki tudna segitsen vagy aki ismeri az alaplapomat (gigabyte eg41mft-us2h).


2014. szept. 8. 22:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A C2Q procikon belül a Q6600,6700,6800,9650,9770 ezek a jó procik akár tuningra is, ne csak az FSB-t nézd hanem pont hogy a cash is számít, de nagyon.

előbb felsorolt procik túlhúzva sok maival felveszik a versenyt de nem jobbak talán egy két kivételtől eltekintve viszont hihetetlen sokat zabálnak ua a teljesítmény eléréséhez.

Egy átlag felhasználó persze nem sokatlát ebből annak mindegy hogy Q6600 túlhúzva vagy 4770 alapon

plusz mi van mellette milyen vidkari, ssd,

Nálam egy Q6600@3,4GHz, HD6850 vidkari és RAID0 SSD

-na így nagyon gyors - de nem csak a proci miatt hanem az SSD-k miatt is. Photoshop, Corel eléggé szépen muzsikál,

aztán még attl is függ hogy ki mennyire szemeteli a gépét mennyi szir sz*r programmal terheli, és egyéb pugin megy ki tudja még milyen hülyeségeket raknak fel az emberek a gépükre.

2014. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Végre sikerült huznom aa q8300at a video segitségével ,a bioszom pont ugyanaz ami aa videobanis látni , talán mégse volt akkor felesleges elcserélnem a q6600 at.

A lényeg annyi volt hogy hogy a pci esszpresz frequenci MHz 101 re kelet rakjam de nekem automatán volt emiat nem engedte huzni de szerencsére a video segitet https://www.youtube.com/watch?v=xgoLum2jzz0

De 2.5 GHz ről meddig érdemes huzni hogy azzért jo hőfokot is kapjak és ha játszani akkarok 50 fok felé ne menyen a hőfok ?

A videokártyám R7 260x de ha felhuzom 3GHz re kitugya a kártyám hajtani a q8300 at ?

És feszültséget automatán hagyam vagy vegyek le belöle ha huzom ?

2014. szept. 9. 22:43
 13/15 anonim ***** válasza:

egy okosprocesszoromat nem tudom huzni ez mért lehet?ű

okos

2014. szept. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
ez a kérdezö vagy tud vllmT vagy butaha...k
2014. szept. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Csak 2.66GHz ig tudom huzni a q8300 at de továb mértnem engedi legaláb 3GHz re?

Pedig látam videot youtubon hogy más feltudta huzni és ugyanah a bioszt használta ami nekemis van https://www.youtube.com/watch?v=xXFsTpOMe

2014. szept. 11. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!