Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen coin-t érdemes mostanáb...

Milyen coin-t érdemes mostanában bányászni?

Figyelt kérdés
Most már van megfelelő gépem(régen laptop volt),és szeretném kipróbálni ezt a bányászatot.BTC-t ugye már nagyon nem éri meg(legalábbis GPU+CPU-val).Szóval mit lenne érdemes bányászni,amit lehet GPU-val és valamennyire meg is érné?köszi!

2014. szept. 14. 10:02
 1/4 Tengor ***** válasza:
0%
Egyiket sem. Egy digitális piramisjáték az egész, ahol csak az húz hasznot, aki üzemelteti a rendszert. A kicsiket csak hülyítik.
2014. szept. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Egy digitális piramisjáték az egész" Nagyon szeretik használni ezt a piramis játék szót az emberek, de ha jobban megnézed minden piramis játék ha elmész dolgozni egy céghez ott is piramis struktúra van, tény ,hogy mindenben van kockázat, valamiben kevesebb valamiben több. Az a legjobb ha te magad találsz ki valami újat, és szervezed be magad alá az embereket, így átlátod a rendszer működését. De ,hogy válaszoljak a kérdésedre is, szerintem senki nem tudja, hogy mit hoz a jövő, találgatni lehet, én a dogecoint látom most befutónak, veszteni nem fogsz vele egy 1-2 éves távon, legalább is én így látom.
2014. szept. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tengor ***** válasza:

Azért egy cégnél van egy szerződésed, amiben benne van, hogy következő hónapban mennyi lesz a számládon.

Itt nincs ilyened. Van egy kis mag, aki a kezében tartja a coint és vannak a buták, akik nekik termelik a pénzt, annak reményében, hogy majd meggazdagodnak. Persze a magon kívül az igazi értékeket nem látja más. Amikor elérte a csúcsot a valuta, akkor valmilyen módon pénzé teszik és bedöntik, majd indítanak egy új valutát más néven és hirdetik, hogy a korábbi milyen vacak volt és ez lesz most a tuti. Aztán akik eddig a régit termelték, azok felbuzdulva, hogy ez más lesz szépen elkezdik az újat termelni.

Igazából azt sajnálom csak, hogy nekem nincs meg az ambícióm ilyen magot képezni magam körül :(

2014. szept. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 cli_hlt ***** válasza:

CPU-val már semmit sem, csak az áramot fogyasztja, és nem termel értékelhető mennyiségű pénzt.


Egy időben a litecoin-t, meg a dogecoin-t érte meg bányászni, csináltam én is, megkerestem vele egy 100000 forintos videókártya felét, így nekem full megérte (ha beleszámoljuk, hogy a szobában nem kellett fűteni, akkor egy picit többet :D)


Most azonban már kijöttek a scrypt miner hardverek, így csak akkor éri meg, ha van milliós nagyságrendű befektetni való pénzed, és gyorsan hozzá tudsz jutni modern eszközhöz, ez sajnos a legtöbb esetben azt jelenti, hogy "sehogy".


Ha nincs ennyi pénzed, akkor marad a cloud mining, amilyen a megamine.com, vagy a hashop.io. Ha jól megnézed, tulajdonképpen ezzel határidős bitcoint veszel, csak a kontraktusnak gyk. nincs likviditása, és mindig teljesül a végén (illetve "közben") :)


A bitpénzek kis mennyiségben szerintem akár egy komoly portfóliónak is a részét képezhetik, van bennük fundamentális növekedési lehetőség is, a mellett, hogy nyilván baromira kockázatosak, ezért konyhapénzt ne ott tartsd :)

2014. szept. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!