Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen adatbázist érdemes...

Milyen adatbázist érdemes betölteni Netbeansbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Következő a helyzet:

Olyan feladatom lenne, hogy csinálnom kell egy adatbázist, tegyük fel egy info webshopnak, ami tartalmazza külön táblázatokban a raktáron levő árukat, a kiadottakat.Az áruk a márkájukat,azonosítójukat stb,stb tehát egy szép átlátható adatbázisról lenne szó. Ennek felületet kell csinálnom egy-két funkcióval. Java programozást tanultam Netbeansben és Eclipseben, előbbit választanám. Csinálnék természetesen a programban ablakokat/füleket(kiadott áruk,bent levő áruk), ahol a betallózott adatbázis egyes táblái lennének. Az lenne a kérdésem, hogy megvalósítható valamilyen formában ez? A lényeg, hogy a programomba szeretnék beimportálni egy kész adatbázist, amit a programon keresztül szerkeszteni tudok, esetleg keresni benne név szerint. Akár MS Access adatbázist tudok beimportálni? Mindenféle ötletet szívesen meghallgatok és nagyon megköszönöm. Ha valaki tud mondani egy jó ötletet, annak is örülök. Ha minden igaz Netbeansben lehet csinálni adatbázist is, de nekem kifejezetten külön fájlból kell beimportálnom, a lényeg, hogy a fent említettek szerint menjen a dolog.

Ha valahol gubanc van, akkor megpróbálom máshogy leírni:)

Előre is köszi a tippeket!



2014. szept. 19. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Beimportálni semmi ilyesmit nem tudsz.

Hozzáférhetsz az adatbázishoz és ott csinálhatsz lekérdezéseket, hívhatsz tárolt eljárásokat.

Hogy ezt a programodban hogyan jeleníted meg az ízlés kérdése.

2014. szept. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
MSSQL-el létrehozott adatbázist a Netbeansben létrehozott lekérdezésekkel meg lehet jeleníteni?
2014. szept. 19. 23:12
 3/5 A kérdező kommentje:
már amennyiben lehet olyat csinálni a netbeansben
2014. szept. 19. 23:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fogalmi zavarok vannak a fejedben. A Netbeans egy fejlesztőeszköz, ami arra jó, hogy ne jegyzettömbbel kelljen programozni. Semmi köze az adatbázishoz. Az adatbázisnak kell egy szerver, és kell biztonsági mentés, ugyanis az lesz a legnagyobb érték.

A programnyelved a Java, és manapság a komolyabb programnyelvek már elég sok adatbázisszerverrel való kapcsolatra fel vannak készítve, de ezt a gugli egy perc alatt megmondja neked.

Ne haragudj az egyenes szóért, de a kérdéseid alapján én túl nagy falatnak érzem neked a webshopot, és biztosan nem bíznám a programodra az adataim biztonságát. Sose hallottam mégolyan embert, aki tényleg értett az adatbázisokhoz, hogy táblázatnak nevezte volna a táblákat. Szerintem keress egy neked valóbb feladatot, amin tanulhatsz.

2014. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Semmi gond nincs azzal, hogy megosztod a véleményedet.

A webshop csak egy példa volt.

A netbeanses lekérdezést azért említettem meg, mert youtuben láttam egy-két videót, ahol valami ilyesmi jellegűt csináltak, aztán lehet, hogy csak egy lekérdezést "importáltak" be mssqlből.

Ne aggódj, nem munkába kell megcsinálnom ezt a feladatot, szóval tét nélküli a dolog.

Valahol mindent el kell egyszer kezdeni, majd meglátjuk, hogy mi sül ki belőle

2014. szept. 20. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!