Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek hol érdemes...

Szerintetek hol érdemes érdeklődni, ha majd a saját weboldalamhoz szeretnék adatbázist készíttetni (php, MSQL, JS, HTML, CSS), de nem csak az adatbázis elkészítését kérném, hanem azon keresztül az elkészítés lépéseinek ismertetését, okítását is?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy egy menetben elkészüljön az adatbázis is, ugyanakkor az átadását, beüzemelését követően képes legyek azt a saját egyéb igényeimnek megfelelően önállóan egyedül is átalakítani, testre szabni.


- Hol célszerű olyan programozót, webszerkesztőt keresni, aki egyrészt jó szakember, másrészt jó "tanár" is?

- Milyen költséget jelenthet ez az adatbázis méretétől, összetettségétől függően?



2012. júl. 15. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyat erősen kétlem, hogy találnál, aki nagyon szájbarágósan mindent elmond.

(Bár biztos van az a pénz amennyiért ezt vállalják, de kérdés, hogy megéri-e...)

2012. júl. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Drone007 ***** válasza:

Elég fura kérés, de mindennek megvan az ára.

Egyrészt alapvetően a weboldalkészítés ára cégtől függően változik, de minden esetben drágább a díjazás, ha megbízó szeretne részt venni aktívan az alkotás folyamatában. Magyarul: ha ott akarsz lenni, és zavarni a kérdéseiddel a fejlesztőt, az drágább (amellett, hogy lassabban is készül).

Óránként 5-10e Ft-ot simán számolhatsz erre. Egy komplett oktatás - ha nagyon jó fejed van, és gyorsan tanulsz, és van némi html és css előképzettséged - kb 80 óra.

Szerintem nem éri ez meg neked :)

2012. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem! Ott lenni biztosan nem akarok.

Az elején írásban rögzítenénk az igényeimet, a feladat részleteit, hogy egyáltalán mit és hogyan kellene tudnia majd az elkészült rendszernek.

Azaz készülne egy vázlat, ami alapján a fejlesztő tehetné a dolgát.

Aztán, ha majd kész a munka érdemi része, akkor (gondolom) néhány órában átbeszélnénk, hogy hogyan működik, mit miért csinált úgy a fejlesztő, ahogyan csinálta, mit hogyan lehetne megváltoztatni, ha egyéb igények is felmerülnének, stb.


Hogy jó-e a fejem? Szerintem rendben vagyok, s ha hinni lehet a régi vizsgálatokban, akkor az átlagosnál kicsivel jobbak a szellemi képességeim. :)

Persze az, hogy ~20 éve még ez volt a helyzet, nem biztos, hogy ma is ez van, de én azért bizakodó vagyok.


Ha nem egy elvont szakzseni magyarázza a dolgokat, akkor általában hamar leveszem a lényeget.

Több tízezer forintot biztosan nem szánnék erre a célra.

2012. júl. 15. 19:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy számolj, hogy 5000 Ft per óra nettó alatt nem hiszem, hogy szóba áll Veled bárki, aki ebből él.

Főleg így, hogy kicsit tanítson is meg, hát... én azt mondanám, hogy legalább 1-2 nap ez az ügy és még akkor sem biztos, hogy 1 hét múlva nem hívod újra, hogy valamit teljesen elkavartál a honlapon és nem működik. ;o)


Ötlet: keress egy hallgatót, akinek már volt SQL kurzusa és még érdekli is a téma: lehet, hogy megcsinálja Neked olcsóbban és közösen tanulhattok is akár.

Kószálj pl. a a BME info épület folyosóin és érdeklődj! :)


De: ha igazán bízol a képességeidben, akkor a teljes internet a segítségedre van és ingyen. Tanuld meg az SQL-t, honlapkészítést stb.


[link] nagyon jó hely erre!


Sok sikert! ;o)

2012. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!