Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Windows Embedded (8.1)...

A Windows Embedded (8.1) rendszereknek kisebb a gépigénye, mint a sima (8.1-es) Windows-oké?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert korábban olvastam a Windows Thin PC-ről, ami egy hivatalos butított Windows 7, de ez pl. bankautomatákra vagy régi irodai gépekre van tervezve. Annak a rendszernek pl kisebb a gépigénye, mint a sima Windows 7-nek, az XP-vel hasonlítgatták.
2014. okt. 14. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem otthoni gépekre való az embedded, felejtsd el.
2014. okt. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem akartam feltenni, csak kíváncsi vagyok a gépigényére.
2014. okt. 14. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kisebb lehet, mivel teljesen személyre szabhatók az op.rendszer funkciói, csak azok lesznek feltelepítve és használva, amik a feladat kiszolgálásához szükségesek. Az embedded rendszerek olyan felhasználásra lettek kitalálva, ahol a felhasználó nem is találkozik az op.rendszer felületével, pl. amit említesz is, a bankautomata. De akár a kocsid fedélzeti számítógépében is lehet ilyen, vagy a TV-dben.
2014. okt. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Röviden a válasz: a Windows Embedded 8.1 Industry (mivel ez a pontos neve)

2 verziója (Pro és Enterprise) minimálisan gyorsabb (kisebb gépigényű)

a normál Window 8.1 operációs rendszernél, de egyelőre SOKKAL stabilabb.

Legalábbis nálam. 2 hónapja futtatom. Ezalatt 0 kék képernyő, leállítás

közbeni, illetve alvó módból visszatéréskor jelentkező lefagyás, stb.


Bővebben: 2008-as gyártási idejű laptopon fut, ami ugyan akkor egy erős

konfigurációnak számított a maga Intel Core 2 Duo T7700-as (2,4 GHz-es)

processzorával, 2 GB RAMjával és ATI Mobility Radeon HD 2600-as videokártyájával,

de ma már messze nem az. Windows Vistával jött a gép. Először ezt downgradeltem

Windows XP Professional SP3-ra, ami jópár évig futott rajta (csak 3-4 havonta újra

kellett rakni, mert megbízhatatlan, instabil lett - mindig). Aztán jött a Windows 7

Ultimate. Sokkal jobb lett, mint az elődje. Végül a Windows 8 Professional, amiről

ugyanaz elmondható, mint a Windows 7 és Windows XP viszonylatában. Jobb lett a 8-as,

mert kényelmesebb használni és gyorsabb. Főleg ennek a ráncfelvarrott változatát

szerettem meg aztán a Windows 8.1 Enterprise-t.

DE: A jelenleg futó Windows Embedded 8.1 Industry Enterprise ezt is veri.

Egyerűen a megbízhatóságában.


FONTOS: csak integrált Embedded 8.1 jöhet szóba, amiben van .net keretrendszer,

stb. Amúgy nem fogsz tudni pl. MS Office-t használni!


Remélem, segítettem. :-)

2015. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
58%

Előző vagyok.


Igaz, amit a Windows Thin PC-ről hallottál:

csökkentett erőforrás igényű Windows 7.

Most telepítek egyet épp. Ha gondolod, pár

hét / hónap múlva megírhatom priviben, mik

a tapasztalataim a mostani Windows 7 Ultimate-hez

képest. (Ez egy másik gép, amit használok.)

2015. febr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#4/5 -öt megerősítem, én is az Embedded Industry -t használom a Pro-t, tökéletesen működik, semmi baj nincs vele, nem a sima Windows 8.1 -et.. És itthonra használom!
2015. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 broaktor2 válasza:

Sziasztok!


Én is nagyvonalúan érdeklődök ezért az Embedded kiadásért. Tehát ez a rendszer olyan mint a Thin PC, de ha bele van ágyazva a .net keretrendszer akkor már otthoni felhasználásra is alkalmas? Akkor bármilyen program felhasználható rajta?

2016. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sracz66 ***** válasza:

Bár több, mint egy éve "hangzott el a kérdés, de azért válaszolnék, mert egy újszülöttnek minden vicc új:

Először is eloszlatnék egy tévedést. A 8.1 embedded rendszereknek semmi közük a korábbi, hasonló rendszerekhez. nem csökkentett funkcionalitású, sőt többet tud, mint az egyszerű 8.1:

“A Windows Embedded 8.1 Industry különféle peremhálózati eszközökre terjeszti ki a Windows 8.1 képességeit, ideértve a kiskereskedelemben, a gyártásban, az egészségügyben és az egyéb területeken használt eszközöket, amelyeken a sokoldalú üzleti alkalmazások használata mellett az is fontos, hogy az adott funkciót biztonságos és megbízható módon lehessen elérni.”

Ez mellett stabilabb, jobban, részletesebben testre is szabható, semmilyen felesleges sallangot nem futtat, vagy tölt be. Gyorsabb és megbízhatóbb a sima 8.1-nél. Jómagam 3 éve használom munkára, játékra, multimédia nézésére, hallgatására, szerkesztésére is. Még nem volt olyan feladat, amit ne tudtam volna rajta elvégezni, még sosem kaptam kék halált, amióta ezt használom. A gépem azóta többször megújult, még alaplap és rendszer merevlemez cserét is kapott, de egyszer sem kellett újratelepíteni és ma is éppen olyan gyors, mint az első hónapokban.

2017. ápr. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rendszergazda ként csak ajánlani tudom a win 8.1 x64 Embedded én mindenkinek ezt ajánlom a win 10 helyett sokkal jobb folyamat kiosztásnak köszönhetően én nem találkoztam nem válaszol a program jelenséggel rajta pedig egyszere megy a film böngésző photoshop 3 képernyőn nincs fennakadás


A win xp win 7 win 10 mindegyik verziója

A program nem válaszol efektus

Ha convertalsz egy videot nem tudsz böngész ni rajtuk ezzel szemben a win 8.1 emb ha tomoritek convertalok ripelek stb akor is jut cpu a bongeszonek és nem fél óráig tart befizetnem a számlát ha tömörit a gép


Win 8.1 emb király folyamat kezelés


Ajanlott szoft smplayer smtube chrome

mirillis splash ex kep szin javito lejatszó igényeseknek.


Adob acrobat dc

Abbyy fine reader

Office 2010 ugyan azt tudja mint a 2013 2016

mas designal átlag felhasználóra szabva

Ubitmenu

Ha kell shell munu


Nagyon gyors stabil van olyan kliensem amin semilyen fenakadás nem volt 3 éve


Átlagban a 8.1 konfiguralt gépeimmel van a leg kevesebb probléma a win 10 a leg tobb stabilitasra a 7 az atlagos win xp elavult mert nem kezeli az MTP és WIDI és vezetek nelkuli projektor halozati projektort ezert oktatasra és irodába nem jó.


Win 8.1 eddig 34 kulonbozo configon gepen tesztelt tesztelt nekem tökéletesen stabil

2017. okt. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!