Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapcsol ki a gép játék...

Kukacjoni kérdése:

Miért kapcsol ki a gép játék közben?

Figyelt kérdés

Régebben nem csinálta sosem ezt, de mostanában akármilyen játékkal játszok 15-30 perc után kikapcsol bármiféle előjel nélkül. először a cpu hűtésre gyanakodtam, így elkértem egyik barátomtól az amd fx3850 alap hűtőt, de a probléma nem oldódott meg. majd a 400-as tápot is lecseréltem egy 500w-os chieftec-re. Próbálkoztam vírus és marwale írtással, de az sem segített. Rendszert nem raktam újra azóta.


Csináltam egy képet HW monitorról, miközben a Far Cry 3 ultrán fut: [link]


jelenleg így álla gép:

táp: chieftec GPA-500s

cpu: AMD Phenom X3 8650

Cpu hűtő: amd fx-3850 alaphűtője

ram: 5gb kingston (2db 2gb és 1db 1gb)

alaplap: ALiveNF5-eSATA2+

videókártya: 2047MBNVIDIA GeForce GTX 650 Ti

hdd: 1tb SAMSUNG HD103UJ ATA Device (SATA)


Fel van rakva:

net framework 4.5.1

microsoft visual C++ 2010

directx frissítés

összes windows frissítés

legújabb driver frissítések is



2014. okt. 25. 22:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mikor készült a kép? Mert ezek a hőmérsékletek inkább alapértékek, terhelésnél biztos nagyobb. Egy 10 percig játssz, és utána nézd meg a hőfokokat.
2014. okt. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Elözö táp tönkre is tehetet valamit jelekböl itélve alaplapot
2014. okt. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Őm kb 7-8 perc gameplay után készült a kép, az alaplapot átnéztem nem láttam semmi elváltozást. műszerem sajnos nincsen amivel meg tudnám nézni. újabb hiba ként jelentkezett h a gép áramkapásra indul néha, de az elem lemerülése lehet.
2014. okt. 25. 22:50
 4/14 anonim ***** válasza:

És ha csak simán hagyod futni a gépet, nem terheled, akkor is kikapcsol?

Vagy ilyet még nem néztél?

2014. okt. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
akkor semmi baja, nem kapcsol ki, csak játéknál.
2014. okt. 25. 23:10
 6/14 anonim ***** válasza:

BIZTOS vagyok benne, hogy ezek a hőfokok nem terhelés alatt készültek/ esetleg maga az alaplap torzít.


Ez egy régi ASRock alaplap. Most hogy az ASUS megvette sincs a csúcson, régebben meg végkép. BIOS frissítés?


Mielőtt szétszednéd sztem formázás (nem javítás) és reinstall.

2014. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerk: 1 fok különbség a max és a jelenlegi proci hőmérséklet között. A GPU pedig nem tér el. Játszottál és utána indítottad a HWmonitort? Mert akkor kapsz ilyen számokat.


Így csináld: hideg indítás (10 percig ki van kapcsolva), elindult a windows és indítod a HWMonitort. Indítod a Farcry-t és 10 perc INTENZÍV játék után kilépsz. Azt a képet küld el.

2014. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Úgy tettem ahogy a legutóbb tetted:

első kép far cry 3 ultra 20perc játék.

[link]


Most nem fagyott ki 1 óra shadow of mordor után készűlt.

[link]

2014. okt. 26. 22:32
 9/14 anonim ***** válasza:
Feladom. Nem tudom mitől produkálja de feszültséggel lehet valami.
2014. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Őm én azt hiszem kezdem sejteni a dolgot. Az 5.1-nek van egy alaphangja amikor a gép ki van kapcsolva és állítólag ez akkor van ha nem egy konnektorra van kötve vagy nincs megfelelő földelés és ez által földhurok, vagy földkülönbség alakul ki. nálam ez egy konnektoron van tehát a konnektorom nincs megfelelően földelve, és a hálózatból kapott plusz feszültség kapcsolhatja le. Szereztem egy új konnektort ilyen feszültség védelemmel , valamit a biost is lerezeteltem a biztonság kedvéért, azóta a gépem rendesen működik. Véletlen találtam rá erre egy másik fórumon. :D
2014. okt. 27. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!