Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adott egy Huawei smartax...

Adott egy Huawei smartax mt800u modem és egy Tplink wr740n rooter. Hogyan tudnám beállítani, hogy a rooter ossza a netet? Részletek lenn.

Figyelt kérdés
Ugyebár ezen a modemen vannak beállítási lehetőségek. Próbáltam már bridge mode-ban és a rooteren ppoee kapcsolatot csinálni, de nem működik. Azt is próbáltam hogy a modemen rooter funkció bekapcs, oda beirtam a netes dolgokat dhcp-on, valamint a rooteron dynamic ip és dhcp off, de így sem megy. Valaki tudna mondani jó beállítást hogy működjön a dolog?
2015. jan. 3. 08:51
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
Sajnos nem, én is szívtam párszor ezzel a párosítással, valószínűleg kompatibilitási probléma van köztük. Ha a szolgáltatótól vagy más úton lehetséges, akkor szerezz be, fekete 4 ledes D-Link DSL-360R -et modemet. Vagy ha a routert vissza tudod cseréltetni, vegyél helyette modem-routert. A TP-Link TD-W8961NB -ről eddig jó tapasztalataim vannak.
2015. jan. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyit már elértem hogy a modemet közvetlenül a gépre dugva van simán internet és a felület is bejön. A rootert mire állítsam? dynamic ip? dhcp off? mert a modemen bekapcsoltam, valamint a wanba dugjam a rooteren? már csak annyi lenne hogy a rooter továbbitsa.
2015. jan. 3. 09:13
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

A normál működés az lenne, hogy a Huawei Bridge módba van, a router PPPoE -ben, de ezzel nem fog működni a kompatibilitási gond miatt..

Akkor van esélyed ha a Huawei router módba van, ilyenkor a TP-Link -et AP -ként kell használni kikapcsolt DHCP -vel. A TP-Linknek csak a LAN portját használd. Az IP címek ne ütközzenek.

2015. jan. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen így működik:


modem rooter módban, dhcp on 192.168.1.100 tól osztja az ip-ket.


rooter pedig dynamic ip módban, lan helyre dugva a modem és dhcp pedig off, viszont a dhcp-nél a default ip-hez a modem 192.168.1.1-es ip irtam be. Így tökéletes. Köszönöm a segítséget!

2015. jan. 3. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!