Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mindkét Windows 8- as laptop...

Mindkét Windows 8- as laptop Korlátozott kapcsolatot ír ki időről időre, és nincs internet, míg a routert nem resetelem. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy HP és egy Asus laptop a családban, a HP- n 64 bites Win 8.1 Pro, az Asuson 32 bites Win 8 Pro van, A netet mindkettő egy TP- Link routeren keresztül kapja, és mióta Win 8 van (7 alatt nem fordult elő), mindkét gép naponta 1-2 szer "elveszti" a wifi jelet, és Korlátozott kapcsolatot ír ki a Wifi hálózatnál. Az Asus ezen kívül minden bekapcsolásnál elveszti, és nincs internet, hiába van bebipálva az automatikus csatlakozás. A Hp laptop valamivel jobban bírja a gyűrődést, az csak általában naponta 1x, de van amikor ritkábban veszti el a kapcsolatot, és ott működik a net bekapcsolásnál. Lehet azért, mert az van meg régebben? Ha ki- bekapcsolom a gépeken a wifit, vagy kikapcsolom egy pár mp-re a routert, aztán visszakapcsolom, az megoldja a problémát egy ideig, Az Asusnál a következő bekapcsolásig, de ez nem a legjobb megoldás, és szeretném, ha ez a probléma megszűnne, mert eléggé idegesít. Ja, mindkét gépen fenn van a gép típusának megfelelő wifi driver. A wifi hálózat először az asztali gépemhez volt, de azt lecseréltem egy laptopra (a Hp), és most karácsonyra kapta anyám az Asust. Mindkét laptop automatikusan kapcsolódott a wifi hálózathoz Windows telepítéskor, és feltettem rájuk a drivereket. Más nem lett ezzel kapcsolatban állítgatva. Kellene? Valaki tudna nekem segíteni?


U.I. Igen, egyszer már kiírtam ezt a kérdést, ki is emeltem, de senki nem válaszolt rá.


2015. jan. 3. 09:47
 1/5 Szirty ***** válasza:

Akkor leírom én mit próbálnék meg.


1. Megváltoztatnám a TP- Link routerben a DNS beállításoknál a lejárati időt (Lease Time).


2. Fix IP címet adnék mindkét gépnek. (Ha máshol nem használod csak ehhez csatlakozol nem jelent hátrányt)

2015. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, és ezeket hogy kell? :)
2015. jan. 3. 18:38
 3/5 Szirty ***** válasza:
Érted már miért nem válaszolt senki? :-)
2015. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:) Nem baj, most rágugliztam, és megadtam a fix ip-t, azkönnyebbnek tűnt.
2015. jan. 3. 19:24
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, így megoldódott :)
2015. jan. 4. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!