Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy stabil programozói pályára...

Egy stabil programozói pályára hányasnak kell lenni bizonyos tantárgyakból?

Figyelt kérdés
Tudom, nagyon hülye kérdés, de most vagyok általános iskolában hatodikos, és van egy olyan érzésem, hogy nem mindenből lehetek ötös. Informatikából dicséretes vagyok, matematikából bár félévkor 4-es lettem, nem lesz olyan nagy gond kijavítani, mert csak az idei lustaságom vezetett ide, amin változtatni fogok. Egyébként a matek tudásommal csak annyi a gond, hogy lassan számolok. Gondolom azért egy ilyen szakma felvételién lehet használni egy sima számoló gépet, hiszen nem ezen van a hangsúly. Szóval ti mit gondoltok? Mennyire kell matekzseninek lenni ahhoz, hogy programozó legyél? Köszi a válaszokat.

2015. jan. 27. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Matematika egy gyűjtőnév, nem egészen az a "matematika" kell ide, mint amit általános vagy középiskolában tanítanak.

Az átlagod csak azért fontos, hogy felvételt nyerj egy jó szakközépbe vagy gimnáziumba. Onnan pedig egy jó egyetemre (SZTE, ELTE...).

Legyen jó logikus gondolkodásod, érdekeljen az informatika (nem feltétlenül a monot word formázásra gondolok - esetleg szabadidődben próbálkozhatsz egyszerűbb dolgokkal, mondjuk Pascal), illetve fejleszd magad angol nyelvből.

2015. jan. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*monoton
2015. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendeben köszönöm. Angolt tanulok, programozni is elkezdtem C# nyelven csak mostanában nincs rá időm.
2015. jan. 27. 12:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Programozashoz igen is kell a matek, soha ne hanyagold el! Elso prog nyelvnek en inkabb a Pythont ajanlanam, mert nagyon sok alapveto dolgot elsajatitasz vele(pl. kodok atlathato formazasa). Pascalt nem hasznalnak szinte sehol, a C#-tol pedig hamar elmehet a kedved.
2015. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De miért? Annyira nem rossz nyelv?
2015. jan. 27. 12:46
 6/8 anonim ***** válasza:
A C# a jelenlegi legjobb nyelv, csak 0 tudással az objektum orientáltság miatt kissé nehezebb lehet megérteni az elején.
2015. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez szinte semmit nem fog számítani. Ha programozónak mész, a kutya sem fogja nézni, hogy miből hányas voltál. Ez most csak annyiban számít, hogy sikeresen tudj felvételizni valami jobb gimibe.

Az állásinterjún meg nem fog kelleni számológép. Ha behívnak interjúra, általában vagy kikérdezik a tudásodat - abból a részterületből, amilyenre épp programozót keresnek -, vagy pedig adnak egy feladatot, megmondják, hogy van rá 2 órád, csináld meg.

Nem kell matekzseninek lenned ahhoz, hogy programozó legyél. Algoritmizálni, programozni kell jól tudnod, meg a logikádnak kell jónak lenni.


Még pár szó a tanulónyelvvel kapcsolatban: tanuláskor nem az a fő szempont, hogy a legpiacképesebb nyelven tanuljunk. A programnyelv csak egy eszköz a programozáshoz. Azt kell választani, ami elég könnyű a tanuláshoz, és persze amit szívesen használsz.

Majd, kb. 11 év múlva, amikor oda kerülsz, hogy állást keress, akkor tényleg számítani fog, hogy mennyire piacképes az akkori tudásod - beleértve azt is, hogy milyen nyelveket ismersz. De egyelőre ez még távol van, most első körben a tanuláson van a hangsúly.

Hogy a Pascalt ne használnák sehol? Valóban nem egy divatos, trendi nyelv, viszont nem hiába alkalmazták - és alkalmazzák még most is - sok helyen tanulónyelvként. Elég egyszerű, hogy egy kezdő is elboldoguljon vele, és ne szegje kedvét, viszont elég szigorú ahhoz, hogy fegyelmezett programozásra neveljen, ami a későbbiekben, illetve más programnyelveknél is kiemelkedően fontos. Majd amikor már maga a programozás megy, elkezdhetsz más nyelveket is tanulni. Akkor már sokkal könnyebb lesz.

(Van olyan egykori tanulóm, akit Pascalban tanítottam - pusztán hobbiból - programozni, most pedig a Nokiánál szoftverfejlesztő.

2015. jan. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a tippeket, hálás vagyok.
2015. jan. 27. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!