Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetseges, hogy ezek miatt...

Lehetseges, hogy ezek miatt felmentest kapjak bizonyos tantargyakbol?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy jo helyre irok, de mar irtam a Kozoktatas, tanfolyamok kategoriaba is, de ott nem kaptam valaszt. Elnezest, hogy ide is kiirom. Azt mondta nekem egy orvos, itt interneten, hogy borderline szemelyisegzavarom van, esetleg meg poszttraumas stressz szindromam is. (Pontosan csak csutortokon fogjuk megtudni, amikor orvoshoz megyek.) Ez a holgy azt mondta, hogy nagyon nehez lehet tanulni is. Es igaza van, mert 2 tantargybol is bukasra allok, a tobbi meg olyan, hogy orulok a kettesnek. Egyszeruen keptelen vagyok megjegyezni az anyagot, oda figyelni sem tudok rendesen. Lehetseges-e az, hogy ebbol a ket tantargybol esetleg felmentest kapjak? Ezek olyan targyak, amik iden lesznek utoljara, erettsegizni sem kell beloluk. Elore is koszonom a valaszt!

2014. máj. 18. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Felmentést kaphat pl a diszlexias idegen nyelvből, vagy a diszkalkulias matematikából. De csak azert, mert "nehez tanulni" nem lesz felmentés. Milyn tárgy okoz ekkora gondot?
2014. máj. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Eleve ha már elkezdtél tanluni egy tárgyat akkor nem jellemző, hogy felmentenek. Pláne ha idén lesz utoljára. 1 hónap van hátra a suliból. Biztos nem kapsz felmentést.
2014. máj. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is bpd-s meg depressziós vagyok, mégse kaptam soha semmiből felmentést. És túléltem, megcsináltam a sulit, ha bukdácsolva is egy-két tárgyból. Esetleg beszélj a tanárokkal a helyzetedről, és egyezzetek meg valamiben, pl. külön dolgozatot kapsz, aminél előre tudod a kérdéseket, vagy különórán felelsz egy bizonyos témából, és arra kapsz jegyet. Hidd el, ők is azt akarják, hogy legalább a középiskolát elvégezd, nekik is kellemetlen, ha buktatniuk kell egy diákot.
2014. máj. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 hektorr7 ***** válasza:
22%
EZ NÁLAD HOGY BORDERLINE VAGY CSAK ARRA KELL HOGY FELMENTÉST KAPJ A TÁRGYAKBÓL AMIKHEZ NEM ÉRTESZ! Már ne is haragudj de az ilyen emberek miatt mint te is vagy tartják sokan a pszichiátereket kontároknak meg olyannak akik miatt bizonyos emberek előnyöket kapnak (pl nálad borderline miatt felmentést azokból tárgyakból amikből teljesen buta vagy!)
2014. máj. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolso! Felsz vagy miert kiabalsz? Mar tavaly is ez volt a gondom, nem csak iden, es nem csak iskola ido alatt, hanem szunetekben is. Tehat igen, tenyleg azert "akarok" beteg lenni, hogy felmentest kapjak, teljesen igazad van, mert ismersz. De igen, buta lettem hozzajuk, de legalabb az elethez tobb kozom van, mint egyeseknek, talan diplomaval. Ennek orulok igazabol. Es tenyleg jo dolog betegnek lenni. Remelem egyszer te is megtapasztalod! :)

A tobbieknek koszonom!

(hozza tennem, hogy van egy ismerosom, akinek nincs ekkora baja, mint nekem, de nem kapott felmentest.... Hanem nem kell iskolaba jarnia.)

2014. máj. 18. 14:42
 6/14 hektorr7 ***** válasza:
25%

TE SÚLYOS BETEG ÁLLAT VAGY AZT KÍVÁNOD HOGY BETEG LEGYEK REMÉLED HOGY MEGTAPASZTALOM! HÁT ÉN NEM KÍVÁNOK NEKED ILYET mert épeszű normális ember vagyok, és csak a beteg skizofrén félőrült emberek kívánnak másnak betegséget. De ez visszaüt majd a sors elver téged emiatt. Mondjuk így is verhet eleget!


Pszichiátered sztem súlyos esetnek fog találni és kapaszkodj meg lehet hogy nem csak a tantárgyakból fog felmenteni hanem még gondnokság alá is helyez!!! xDD

2014. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Egyik mondatod uti a masikat, nem veszed eszre? Egyik pillanatban:"AZ NÁLAD HOGY BORDERLINE VAGY CSAK ARRA KELL HOGY FELMENTÉST KAPJ A TÁRGYAKBÓL". Tehat, en csak azert akarok beteg lenni, hogy felmentest kapjak, szerinted, oke. Masik pillanatban:"TE SÚLYOS BETEG ÁLLAT VAGY", meg hogy skizofren vagyok. Te sem vagy 100%-as, szerintem neked is fel kellene keresni egy orvost.

Mi az az xDD? Annyira vicceset mondtal? Mar lehet rohogni vagy elobb kerdezzem meg az orvostol?

Hidd el, ha normalisan valaszoltal volna, tehat nem mondasz rolam olyat, ami nem igaz, en is normalisan irtam volna vissza.

2014. máj. 18. 15:17
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
hektorr07 többször olvastam már a véleményedet.Ha okosat nem tudsz írni,hülyeségeket se írj.
2014. máj. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 hektorr7 ***** válasza:
21%

Bocsánat utolsó, nem akartalak megbántani csak kicsit durva volt hogy egy ilyen súlyos betegséget kívántál nekem mint amilyenben te is szenvedsz.


Bocs még1x!

Utolsó hozzászóló te nekem ne dumálj aki még a nevét se vállalja fel és úgy ugat be nekem mint egy kivert kutya

2014. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 wakeupjohnny ***** válasza:
100%

Ezt az 1 hónapot már kibírod féllábbal is.

Nem fognak felmentést adni neked.

Más is igy szenved tanulással, mégis megcsinálja egy 2esre.

Ha most ne, sikerül akkor mész pótra és kérsz vkitõl segitséget a tanulásra. Megtudod csinálni, csak akarni kell!

Nincs olyan, hogy nem, akarnod kell!

2014. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!