Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Csatlakoztatható-e, egy UPC...

Csatlakoztatható-e, egy UPC beltéri egy másik beltérihez? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Van egy UPC beltérim, amin csak scart csatlakozó van, viszont a TV készülék amivel használnám csak HDMI-vel rendelkezik. Viszont van egy egy másik dekóderem egy Wayteq HD-90CXS. Arra gondoltam, hogy ha a scart egyik vége az upc boxban van, a másik pedig a wayteq-ben, és a wayteq egy hdmi-vel csatlakoztatva van a monitorhoz, akkor tudom e nézni. Én nem igazán értek ehhez. A válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm.


(Esetleg megoldható e, hogy az UPC direkt kártyát teszem át a wayteqbe, és azzal használom?)



2015. jan. 29. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy életképes az elgondolás, mivel a két médiabox között összekeveredne az a jel ami a tv-be menne.
2015. jan. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve hogy egy ilyen eszközön nem mindegy a ki és bemenet. tehát a másodikként beiktatott box-ba ha bedugod az elsőből kijövő scart-ot, az nem fog csinálni semmit, mivel kimenetbe dugtad be.
2015. jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

Nem fog működni, azok csak kimenetet és nem bementet.

Amúgy én még nem láttam olyan új TV -t amin ne lenne valamilyen analóg bementet is. Ha scart nem is, kompisit vagy s-video biztosan van.

Átalakítóval össze tudod kötni:

[link]

2015. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. A "TV" egy monitor egyébként, ezért nincs rajta scart
2015. jan. 29. 20:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Az előfizetői kártya peddig párosítva van a szolgáltatói set-top-boxal. Így ha átteszed egy másikba, akkor nem fog működni benne.
2015. jan. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 P.O.C. ***** válasza:
Miért nem kérsz a UPC -től egy korszerűbb beltérit?
2015. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért mert alapból egy olyan tv készülékkel használom, aminek csak scartja van :D Viszont a Super Bowlt szerettem volna a lehető legjobb minőségben megnézni
2015. jan. 30. 13:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy írták a másik doboz konvertálásra nem alkalmas, no de azért írok mégis, mert írtad, hogy szeretnéd a legjobb minőségben nézni a Superbowl-t... nem teljesen tök mindegy ebből a szempontból? Még ha át is konvertálná az analóg jelet digitálissá a Wayteq (a világon nincs ilyen), akkor sem lenne jobb a képminőség, mint scart-on! Teljesen mindegy, hogy mekkora egy monitor felbontása, ha analóg jelet kap, s SD-t, (mert hogy a scart-ból több nem fér ki), sőt az analóg SD jellel jó eséllyel rosszabb lesz a képminőség, mint egy hagyományos CRT TV-n, s igazából ezen nem sokat javít egy HDMI-s box sem, ha a csatorna SD (fogalmam sincs hol közvetítik). Szóval ha csak a képminőséget akarod javítani, akkor azon nem segít sem a monitorod, sem a digitális jel, nyilvánvalóan vannak, akár erős különbségek box és box között, de Mo-on a képminőséget műholdon a csatorna képminősége határolja be (leginkább). Olcsó csomagok, épp ezért túlzsúfolt tp-k (frekvenciák) = "elfogadható" képminőség.

Ha csak a UPCD-t nézzük. 2000 év végén indult, 17 csatorna volt s 3 premium csatorna. 17 csatornából 14 magyar nyelvű, a 3 premium csatorna a sport1, az HBO, s a Private Gold volt. HBO (1db) 3000HUF, Sport1 2500HUF, Private Gold 2000HUF, az a 17 csatorna, meg 3500HUF. Ma, közepes csomag 2000HUF saját készülékkel, 68 csatorna. Übermindentbelegigamaxpack (aki megveszi meg is érdemli) 108 csatornával is "csak" 6300. Szal lehet mondani mindent, csak azt nem, hogy drága, sokan keresik az okokat arra, hogy miért pocsék a képminőség... :D Ezért?! Miért egyre gányabb minden csatorna, miért lehet indítani egy csatornát apu VHS gyűjteményéből? Ezért! :)

2015. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem fog mukodni
2015. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vannak kartyak amik nincsenek parositva a belterivel. pl az irdeto. de ez is csak akkor ha philis keszuleket kaptal a upctol.
2015. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!