Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha filmet akarok egy üres...

Ha filmet akarok egy üres DVD-re írni akkor mik a teendők?

Figyelt kérdés
Még nem csináltam DVD írást.Letöltöttem a netről egy filmet AVI formátumban van.Decoder programmal végigfuttattam és most rendesen működik.Kell-e tömörítenem a filmet ha DVD-re aarom írni?a film mérete 699 mb.Melyik a jó DVD író program amivel át lehet írni a filmetDVD-re?Mert most a Nero van a gépen.Az jó lesz?
2008. aug. 22. 09:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Eddig mindig apám szokta csinálni csak ő külföldön dolgozik és van hogy fél évig nem jön haza meg előbb utóbb nekem is meg kell tanulnom DVD filmet írni
2008. aug. 22. 09:41
 2/11 anonim válasza:
100%
a Nero a legjobb és legegyszerűbb DVD iró program. Nincs más dolgod mint beteszel egy Dvd-t, az XP általában be is hozza az ablakot mit szeretnél vele csinálni, ott kiválasztod hogy Nero program elindítása, azután kiválasztod a DvD film iró lehetőséget betallózod a ilmet és irás ^^ ha nem megy irj PM-et elmagyarázom még részletesebben
2008. aug. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval akkor a következőket kell tenned:

Megnyitod a Nero-t, ott kiválasztod felül a dvd lemez funkciót (nem tudom, neked hanyas verzió van, de kellene lennie egy felugró panelnek, és ennek a tetején van egy kis legörülő menü), majd rákattintasz az adatDVD készítése menüpontra. Ha ez megvan akkor elő kell jönnie egy ablakonak, ahol ki kell választanod, hogy mit akarsz kiírni. Szóval megkeresed a filmet(általában a hozzáadás gombbal vagy ehhez hasonló) aztán tovább gomb, az utolsó menüben meg meg tudod elvileg adni hogy milyen sebességgel írja, megcimkézheted stb. De ha semmit sem akarsz változtatni itt, akkor kattints az írás gombra, és már megy is. Persze elött el ne felejtsd betenni a lemezt.:D

Egyébként meg ha csak azt az egy filmet akarod kiírni, akkor ahhoz elég a cd-is, ugyanis egy üres cd 700mega kb, míg a dvd az kb 4700mb szóval ott még maradna csomó üres hely kihasználatlanul.

Remélem tudtam segíteni.:)

2008. aug. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen csak a DVD-vel van egy kis problémám semmi incs rajta teljesen üres és mégis kiírja hogy nincs rajta szabad hely.Teszek még egy próbát ha nem megy akkor előveszem azt az üres CD-t ami még nincs felbontva
2008. aug. 22. 11:19
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó hír hogíy rá sikerült másolni az üres CD-re a baj csak az hogy DVD lejátszó nem viszi ezt a fajta CD-t csak számítógépen tudom mewgnézni :S
2008. aug. 22. 12:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nemviszi mert amit kíírtál az DIVx-es és ezt a formátumot átkell konvertálni DVD-vé.(Csak a divX-es lejátszok viszik)Ezt a néro megtudja csinálni de több óra lessz.Vagy letöltessz egy DivX or DVD konvertálot és utánna simán kitudod írni.
2008. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nekem Nero 6-osom van. De nem bírom avi formában ráírni a DVD-re. Légyszi segítsetek.
2011. aug. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Freemake video converter tud dvd-re konvertálni avi fájlokat is, én azt szoktam használni.
2014. jan. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8 Ja és ráadásul ingyenes
2014. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 csendbevagy válasza:
Itt van egy ilyen: [link]
2014. dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!