Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék itthon, autodidakta...

Szeretnék itthon, autodidakta módon megtanulni programozni. Mik a teendők? Mik kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
láttam van könyv, milyet vegyek?
2011. júl. 11. 12:59
 1/4 A kérdező kommentje:
5-ös lett az info középszintű érettségim, így továbbtanulásnál lehet h informatikára megyek, ott meg már tudni kéne programozni
2011. júl. 11. 13:00
 2/4 anonim ***** válasza:
Jobb kérdés, a matek érettségid. Ha az is 5-ös akkor uccu az info, ha nem, akkor jobb ha elfelejted. Autodidakta módon szerintem kezd a perl-el. Neten van egy rakás anyag.
2011. júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
előrehozottan tettem le, még van két évem a matekig
2011. júl. 11. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi a teendő? Fogod, kitalálsz magadnak egy feladatot, és megcsinálod. Python nagyon kezdőbarát nyelv, és van neki interaktív interpretere, tehát azonnal ki tudsz próbálni kb bármit, nem kell fordítgatni meg scriptet írni rá.


Tehát letöltöd a Python környezetet, beállítod a környezeti változókat (PATH), nézel egy tutorialt, és elkezded megvalósítani, amit akarsz. Felbontod részfeladatokra, és azoknak utánanézel, hogy hogy kell megoldani. Például ha akarsz írni egy programot, ami kiprintel egy fájlt, akkor három feladatod van: bekérni a fájl nevét (akár parancssori paraméteren keresztül, akár konzolból), beolvasni a fájlt, és kiírni.

Ha nincs célod, ha nem jut SEMMI eszedbe, hogy mi lenne jó, akkor nem is tudom minek akarsz programozni.

2011. júl. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!