Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Muszáj leformázni ezt a sok...

Muszáj leformázni ezt a sok adatot a winchesterről?

Figyelt kérdés

1 darab 1terrabájtos winyóm van, rajta a win 8.1 (32bit) és még 300gigabájtnyi játék/film/zene

lehetséges hogy felrakjak egy másik operációs rendszert (windows xp vagy 7) anélkül hogy a teljes winchestert leformázzam? például ha windows 7-re akarok váltani, muszáj ezt a 300gigányi adatot letörölnöm a winchesterről?


sajnos ebbe a helyzetbe kényszerültem mert ez a windows 8.1 egyszerűen undorító.. a napom nagy része a kompabilitás bajainak megoldásából áll, illetve ez az exe nem működik az az exe nem működik, miközben a programnak semmi baja nincsen, ami 3óra kínlódás után kiderül.

laggolnak a játékok (ezen most az internetet értem) amikor gyors a netem, a játék mindig úgy indul hogy lekell tennem az asztalra mert a kurzor úgy érzékeli mintha az asztalon lenne (ezért alttab nonstop), a játékban a gamma beállítás nem működik és még sorolhatnám.


világéletemben xp-s voltam de tanácsolták hogy rakjam fel a windows 8-at, én ezt megelégeltem..


windows 7-tel mi a szitu? megéri feltenni?



2015. febr. 5. 03:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
vagy a formázásban egyaránt törlődik az operációs rendszer és a többi fájl vele együtt?
2015. febr. 5. 03:50
 2/12 P.O.C. ***** válasza:

Igen, a Windows 7 sokkal jobban sikerült operációs rendszer.

Nem kell letörölni semmit. Vagy kérsz kölcsön valakitől egy külső vinyót amire lemented ideiglenesen azokat az adatokat.

De lehet egy második partíciót létrehozni és arra kimenteni az adatokat, így a telepítés nem fogja azokat érinteni.

2015. febr. 5. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi
2015. febr. 5. 04:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Pontosan! Érdemes egy 100gb-os partíciót létrehozni a win7-nek.
2015. febr. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Brenya ***** válasza:
Létrehozhatsz egy virtuális gépet és oda telepíthetsz másik rendszert anélkül,hogy veszélyeztetnéd az adataidat.: [link]
2015. febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 P.O.C. ***** válasza:
A virtuális gép emulált "hardveren" fut, teljesítménye messze elmarad egy normál módon feltelepített rendszerhez képest. Ez egészen biztosan nem oldja meg a problémáit, lásd: játékok.
2015. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A merevlemezen lévő adatok elhelyezkedésétől függ. Ha jó helyen vannak, a lemezkezelővel a meglévő partíció zsugorítása után létre tudsz hozni egy partíciót ami megvan minimum 300GB, erre áthelyezed az összes adatod, majd a Windows-t telepítheted az első partíció törlése utáni parícionálatlan terület egy részén létrehozott pl. 100GB-os partícióra (nem bonyolult. :D), miközben a második partíció (300GB) érintetlen marad. Telepítés után pedig rendet tehetsz a partíciók között a lemezkezelőben, törekedve egy ideális megoldásra, azaz 100GB a Windows-nak, programoknak és a játékoknak, az összes többi pedig minden másnak.

Ha nem jó helyen vannak az adatok és a meghajtó elejében nem tudsz egy 100GB-os partíciót a rendszernek létrehozni, akkor kell egy másik HDD, amin a telepítés közben tárolod a 300GB adatot.

2015. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Régebben még válaszoltam a titoktartást nem igénylő üzenetekre privátban, de most már nem teszem. Ez most egy kivétel, hogy egy ilyen üzenetre egyátalán válaszolok valahol:

A legtisztább megoldás a rendszert tartalmazó partíció formázása, amivel minden törlődik. A játékokat nem tudod külön megtartani, mindegyiket újra kell telepítened az új rendszeren. A játékok mentését ki lehet másolni a Dokumentumok vagy a Users\Felhasználónév\... mappából, de ahány játék, annyi helyen tárol fájlokat. Ezeket visszamásolva az új rendszeren a helyükre, majd feltelepítve a játékokat, valamennyiben ugyanott fogsz tartani mint azelőtt. A Program Files mappából értelmetlen bármit kimásolni, ott nincs mentése egyetlen játéknak sem.

2015. febr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
miért, mibaj a privát üzenettel? megsértettelek vele?
2015. febr. 7. 03:44
 10/12 A kérdező kommentje:
amúgy megoldottam, köszi a segítséget. windows 7 ultimate van most fent, minden problémám megszűnt, kivéve a jó internet mellé a laggolást (valószínűleg ez már nem az OS hibája..:D )
2015. febr. 7. 03:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!