Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Eltudná valaki mondani nekem,...

Eltudná valaki mondani nekem, hogy mi a külömbség az intel, és az Amd gép közöt? Azon kívül, hogy az Amd gép olcsób az intelhez képest.

Figyelt kérdés
2015. febr. 12. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egyikben Intel processzor van, a másikban AMD.
2015. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Komplikato ***** válasza:
100%
Felhasználó és OS szempontjából semmi, X86-os alapú mind a kettő.
2015. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát eszt énis tudtam! de valami bővebbre gondoltam.
2015. febr. 12. 19:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Az x86-on túl kb. a támogatott technológiák sora is majdnem megeggyezik (ebben manapság kicsit tán jobb az AMD). Igazából ízlés kérdése, olyan markáns eltérések nincsennek, ami befoyásolná a működést - csak az ár, teljesítmény és néhány szolgáltatás (elsősorban IGP-ből és chipsetből).
2015. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Párszor ki lett más vesézve a dolog.

Csak nagy átlagban írom, akadnak kivételek:

- Az Intel magonként erősebb, alacsonyabb a fogyasztása, kevesebb hőt termel, és egy picit szívósabb. Drága.

- Az AMD több maggal és szállal kompenzálja a már korosodó technológiáját (gyakorlatilag egy két magos Intel is nagyobb teljesítményre képes mint jópár 4 magos AMD), sokat fogyaszt, a gyári hűtő az esetek 90%-ában egy kalap sz*rt sem ér. DE! Jóval elérhetőbb áron nyújt olyan teljesítményt, amit az Intel csak drágán ad meg. 30 ezer forintért AMD-ből olyan 4 magos processzort kapsz, ami nagyjából elég is a mai követelményeknek. Az Intel-nél ez 50-nél kezdődik.

2015. febr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!